Vypadalo to na super plán do nepohody, která panuje. Uniknout všem problémům na slunečný Kypr a spojit příjemné s užitečným.

Volejbal Brno čekal totiž zajímavý souboj v CEV Cupu s anglickým klubem z Londýna - Polonií. Týmem, který je dlouhodobě leaderem v ostrovní nejvyšší soutěži Super Eight a navíc spolupracuje s polským Belchatowem.

Vzhledem k problémům dnešní doby se tak chystal velkolepý plán. Spojit týdenní soustředění na Kypru a odehrát rovnou dvojzápas s anglickým celkem, který čelí podobným opatřením a ani Britové nemohou v posledních dnech trénovat podle představ. Ale o víkendu přišel londýnský klub Polonia na twitteru se zprávou, že k zápasu nedojde. Anglický klub v soutěži pokračuje, Brno nikoliv. Zápasy byly kontumovány.

Trenér mužské složky Ondřej Marek k situaci pro beztečí sdělil následující:

Zprvu jsme měli v plánu na Kypr odletět. Nejprve jsme chtěli odmlku v trénování alespoň částečně kompenzovat týdenním soustředěním a poté navázat dvojzápasem CEV Cupu proti Polonii Londýn.
Bohužel, zhoršující se situace a zpřísňující se opatření v návaznosti na COVID – 19 vedly k rozhodnutí odstoupit ze zápasů. V praxi by nás totiž čekalo několikanásobné testování, karanténa, nemluvě o riziku, kterému by byl celý tým v průběhu cestování vystaven.
Aktuálně se na vzniklou situaci snažíme reagovat flexibilně, tzn. trénujeme venku, kde se zaměřujeme především na kondici a koordinaci. Dále se také soustředíme na kompenzaci svalových disbalancí ve spolupráci s fyzioterapeutkou.

Ne úplně slavně jsou na tom i Šelmy. Ale na rozdíl od chlapů si alespoň zahrají. Ženská složka v klubu nakonec bude nucena odcestovat na venkovní dvojzápas CEV Cupu do Kosova autobusem, kde celý tým absolvuje povinné testování. A ani potom nečeká svěřenkyně Ondřeje Bouly lehká situace:

Jsem zvědavý, jak se holky se situací poperou. Po téměř měsíci odtrénujeme jeden trénink a půjdeme hrát. Ale holkám věřím!

Dvojzápas s KV Drita je naplánovaný na 11. a 12. listopadu. Termín druhého zápasu musí ještě potvrdit CEV.

foto © Volejbal Brno, Viktor Šulc