V zahraničí máme hned tři univerzály. Krom Marka Šotoly, který se stále zotavuje ze zranění, do hry zasáhli jak Hadrava, tak i Finger.

Michal Finger vyhrál společně s klubem Al-Arabi Amir Cup, když porazil v tiebreaku hlavního rivala v lize, klub Police S.C. Nyní mají tedy dohnané veškeré resty z loňské sezony a mohou se vrhnout na aktuální ligu. Ta se bude odehrávat v rychlém tempu a týdně by se měly v Kataru odehrávat i tři zápasy. Výhrou v poháru se také kvalifikovali do Asijského poháru, který se odehraje začátkem příštího roku.

Jana Hadravu čekalo drby v italské lize a několikrát zasáhl do zápasu. Musí si trochu zvykat na nové úkoly, když dříve byl zvyklý hrát od začátku. V Lube musí plnit jednotlivé konkrétní pokyny při střídáních. Ale je třeba podotknout, že se mu v nich daří. Při střídáních si připsal jak bodové bloky, tak eso. Co ho ale mrzí, že nemohli hrát před fanoušky:

Je škoda, že jsem nemohl zažít, jaké to je hrát v Modeně před plným publikem, jelikož je zde největší fanouškovská základna.

Zároveň se chystá s týmem na Ligu Mistrů, která má ale pozměněný formát. Bude tím pádem více příležitostí pro širší kádr?

Systém Ligy Mistrů je podle mého za současné situace jediný možný. Myslel jsem si to už v létě, proč se CEV nerozhodl zahrát soutěž tímto způsobem. Těžko se hodnotí, jak to bude náročné. Zaleží, jak na tom budou ostatní týmy a jak na tom budeme po zdravotní stránce my. Ale jelikož máme ve skupině Perugii, dají se předpokládat vypjaté zápasy.

Další zápas čeká Čivitanovu v neděli s poslední Cisternou.

foto © Lube Volley