K předposlednímu zápasu 11. kola UNIQA extraligy proti sobě nastoupí domácí Dukla Liberec a VK ČEZ Karlovarsko. Tyto dva týmy se utkají v přímém souboji o druhou příčku ligové tabulky. Zápas můžete sledovat na ČT4 SPORT od 17:00.

Vary, jako nekorunovaný mistr, přijedou na horkou půdu do haly pod Ještědem, budou to ale mít nadmíru těžké. Nepřijede totiž hvězda ligy a opora Karlovarska Lukáš Ticháček. Má problémy s Achillovou šlachou a nejspíše bude mimo hru déle než měsíc. Jeho absence proti Brnu se ale podle Lukáše Vašiny ve hře tolik neprojevila.

Nepředvedli jsme úplně naši hru, ale nebylo to zas tak špatné. Domácí nás tlačili na podání a předvedli pak lepší hru. Není ale třeba věšet hlavy.

Martin Kočka, který je v tuto chvíli prvním nahrávačem, má před sebou možná životní výzvu. Tým kolem něj šlape víc než dobře a bude jen na něm, do jaké míry nahradí zraněného Ticháčka. Věříme, že se okolo Martina tým semkne a společně vyrazí vyloupit libereckou tvrz.

Dukla se konečně rozehrála k výsledkům, na které jsme od ní zvyklí. Po rozpačitém startu soutěže, kde ztratila body proti Ústí nad Labem a odstartovala jejich spanilou jízdu, se začala herně konsolidovat a potvrdila to jak v poháru CEV proti AICH-DOBu, tak včera proti Zlínu. Nutno ale dodat, že za poslední dva dny liberečtí nacestovali víc než tisíc kilometrů a to se může projevit minimálně při začátku zápasu.

Dnes proti sobě stojí velmi vyrovnané celky. Na jedné straně Vary po první prohře a bez stěžejní postavy, na druhé straně Liberec kompletní, ale dost unavený. Věřím, že se dnes dostaneme do tie breaku. Po prvním setu, který bude plný nepřesností a chyb, přijde nakonec pohledný zápas plný krásných výměn, který vyhraje ten odvážnější.

Koho sledovat?

Na straně Liberce je to Šimon Krajčovič. Tenhle stále ještě mladý blokař hraje skvělou sezonu a jeden z jeho hlavních úkolů bude ubránit hvězdu Varů Lukáše Vašinu.

Ve Varech je to zmiňovaný Lukáš Vašina, který roste nejen pro základní sestavu reprezentace, ale i pro parádní zahraniční angažmá. Pokud pošlape spolupráce na ose Kočka-Vašina. Bude to mít obrana libereckých velmi složité.

Foto: FB Dukla Liberec