Po vynucené pauze si dva týmy dopřejí velkého luxusu pro své fanoušky. Zatímco ostatní kluby musely řešit přenosy ze zápasů přes platformu czechvolley.tv, Zlín a Brno nabídnou absolutní možný servis přenosu zápasu. A to není vše. Vzhledem k hygienickým opatřením se po restartu hraje bez čárových rozhodčích, což samozřejmě přineslo nejeden sporný moment. Aktéři tohoto utkání tak budou mít k dispozici důležitou výpomoc v podobě video challenge.

Volejbal Brno vs. VSC Fatra Zlín

Hostující Zlín si televizní utkání prostě vzít nenechá. Zatímco většina ligy odehrála čtvrté kolo v sobotu, Vary a Fatra se chystaly na pondělní televizní přenos. K němu už ale za všem známých okolností nedošlo a místo sledování sportovních utkání jsme se přesunuli k restům na Netflixu. Proto jistě Zlín bere s povděkem tuto opakující se příležitost. Začátek letošní sezony má rozhodně lepší než v loňské sezoně. Doma dokonale zaskočil Kladno a hned v následujícím zápase odehráli svěřenci trenéra Obdržálka pětisetovou bitvu v Beskydech, kde se sice z vítězství neradovali, ale ukázali, že parta, která se v posledních sezonách moc nemění, roste s každým zápasem.

Momentka z loňského vzájemného střetnutí. Foto © Volejbal Brno

Brno má letošní sezonu jako na houpačce. Doma je ale stoprocentní. Ve svém vlastním prostředí vybojovalo důležitou tříbodovou výhru v prvním kole s ambiciozní Prahou a také porazilo ve třech setech Beskydy. Ve všech domácích zápasech se skvěle předvedli na servisu a od této činnosti se odvíjela i následná obrana. Na taktice se pravděpodobně nebude nic měnit a bude zejména na smečařích a liberu Zlína, jak kanonádu ustojí.

Koho sledovat?

Postavíme proti sobě dva nejlepší servismany z obou týmů. Za hostující Zlín je to ostře sledovaný smečař Daniel Čech. V dosavadních čtyřech utkáních si připsal 6 es s úspěšností 0,4 bodu na set. Proti němu se postaví Martin Pražák s esy pěti a stejnou úspěšností. Kdo se ale bude radovat po zápase?

Televizní utkání si nenechte ujít od 19:40 na ČT Sport.