Mezi svátky se ve spoustě klubů nelenilo. Většina hlavně propouštěla. Jen Aero Odolena voda posilovalo. Řady hráčů v bílo modré rozšířil velký talent českého volejbalu Honza Svoboda, který v konkurencí nabitých Lvech Praha nedostával moc příležitostí. Jak dlouho měl Honza na rozhodnutí, a kdo mu s ním radil, nám pospsal sám vynikající smečař slavného jména.

Do nového roku v novém týmu. Prozradíš nám, jak došlo k přestupu do Vodolky?

Odolka mi nabídla možnost jít k nim na hostování do konce sezóny. Díky tomu, že Lvi mají jen ty nejvyšší ambice, tak na postu smečaře byla velká konkurence a já si moc nezahrál. S vedením Lvů jsme se tedy domluvili, že dohraju letošní sezónu v Aeru. Z nepochopitelných důvodů hráč mladší 23 let nemůže hrát za jeden tým a následně hostovat do jiného týmu ve stejné sezóně. Odolka teda přišla rovnou s návrhem přestupu. Událo se to vlastně jen přes jednu noc. Aero mi vyšlo ve všem vstříc, tudíž jsem neváhal a byl jsem rád, že jsem se s nimi domluvil na delší spolupráci.

Konzultoval jsi svůj přestup s tátou? (Jan Svoboda, úspěšný trenér volejbalu)

Jak už jsem říkal, rozhodnutí zdali se domluvím s Odolkou jsem musel učinit během 12 hodin. Okamžitě jsem tedy nasedl do auta a jel domů, kde byl táta s mamkou. Řešili jsme to asi 2 hodiny. Pro a proti a další různé možné varianty. Nakonec jsme ale byli všichni na stejné vlně a řekli jsme si, že Aero je v momentální chvíli nejlepší možnost. Samozřejmě táta měl radost, přeci jenom za Odolku hrál a trénoval ji. Říkal že se těší, až se zase bude jezdit do haly koukat.

Jak jsi zapadl do týmu?

V týmu jsou převážně mladí kluci v podobném věku jako jsem já. Známe se od vidění. Navíc pár mých bývalých spoluhráčů. Myslím, že jsem se adaptoval rychle. Je tam super parta a já doufám, že nám tenhle pozitivní přístup vydrží.

Jak se těšíš na zápas proti Lvům? 6.2. hrajete v UNYP aréně.

Zatím jsem nad tím moc nepřemýšlel, ale mám z toho takové smíšené pocity. Na jednu stranu to bude trošku větší motivace se ukázat. Na druhou stranu jsem ve Lvech hrál 7 let a spoustu jsem si toho tam zažil, takže to nebude moc příjemné hrát proti spoluhráčům, se kterými jsem hrál dlouhé roky.

Jaké máš v Odolce cíle?

Jednoznačně mě zajímají hlavně ty týmové. Postoupit do play-off přímo a porvat se o postup do semifinále. Pro mě to znamená využít všechny možnosti hrát, jak nejlépe to jen půjde a pomoct týmu k těm společným cílům.

Vrátíš se po konci sezony zpět do Prahy?

Nevratím, s týmem Odoleny Vody jsem se dohodl na delší spolupráci i do dalších sezon. Takže žádný návrat zatím neplánuji.