K dohrávce 15. Uniqa extraligy mužů dnes před zraky kamer nastoupí domácí Odolena Voda a SKV Ústí nad Labem. Pro nás je to přímý souboj o horní polovinu tabulky a místa zaručující play off. Kdo prokáže větší Hladík po vítězství a kdo má tužší Kořínek v této zápasy nabité době?

Odolena Voda se pomalu ale jistě nadechuje k senzačním výkonům. Za zmínku stojí výhra 3:0 nad Libercem a zvládnutý televizní zápas na půdě Kladna. Svěřenci trenéra Kopa vynikají hlavně fyzickou připraveností, kterou prodávají při dohrávání bodových míčů a týmovým duchem, který bývá rozdílovým prvkem ve vyrovnaných bojích.

Ústí nad Labem sice poslední dobou nepodávají špatné výkony, ale rozhodně už v této sezoně hráli líp. Přece jen jim to trochu vázne na postu univerzála ( Kramár zraněný a Kobolku bolí rameno). Poslední zápas proti rozjetým Lvům Praha ale potvrdil, že když se sem tam něco složí z handy, tak Parraguierre a Borneman zbytek balonů utáhnou. Tibitanzl zase bývá pravidelně obávaným útočníkem a Beer je jistota na servisu. Suma sumárum, pokud ti šlape vše okolo, problém na účku nemusí být tak citelný.

Pokud má vyhrát Vodolka, tak musí mít skvěle přihráno, aby mohla hrát svou tipicky rychlou hru, kterou nahravač DeMar ovládá bravůrně. V ten moment nevěřím, že si s takovou situací SKV poradí. Pokud přihráno konstantně nebude, tak si s tím obrana hostů poradí. Blokař Beer je velký kamarád DeMara a lecos z jeho kuchyně pochytil při společném angažmá v Dukle. Tohle by mohlo být znát na kompaktnosti bloku na kůlech a jeho výslednou efetivitu.

Pokud má vyhrát Ústí, tak to musí být podobné. hlavně dobře přihrát. Což na Vodolce nebude kus koláče. Každopádně, pokud bude Bartůňek zásobován balony za jedna, tak udělá skládající mašinu na handě i ze mě a tím pádem nebude mít v zápase problém.

No a tak jsme u jediné a až trapné pravdy. Je to hlavně o servisu a příjmu. Ostatně jako vždy. Zápas půjde do tie breaku a vyhraje ten, kdo bude méně zalívat.

Vřele doporučuju sledovat tuhle skoro sousedskou bitvu, protože o emoce na obou stranách nebude nouze stejně tak, jako o nekonečné výměny a pestré kombinace.

Sportu zdar a volejbalu zvlášť.

Foto: Jana Zlámalová