Kdo by to byl řekl, dejme tomu u nás v redakci, že zrovna série mezi Duklou a Jihostrojem bude mít blíže k ukončení, než ta mezi pražskými Lvi a Karlovarskem.

VK Jihostroj České Budějovice vs. VK DUKLA Liberec

Uvidíme před kamerami České televize radujícího se prvního postupujícího do finále? A nebo Dukla Liberec zabere, porazí na hřiště soupeře svého jihočeského oponenta a vrátí ještě celou sérii pod Ještěd. Samé otázky.

Ve druhém zápase, který se hrál na palubovce Liberce, se oproti prvnímu utkání vyvaroval Jihostroj zbytečných sérií chyb jak na servisu, tak v koncovkách samotných setů. Dukla držela po celá zápas krok, ale do koncovek vždy chybělo něco málo. Jihostroj se ale zdá se dostal do pohody a navíc již mohou i počítat s uzdraveným kapitánem Radkem Machem, který doléčil zlomeninu kotníku.
Navíc když Casey Schouten nemůže, Filip Rejlek pomůže! Filip naskočil na palubovku v průběhu zápasu a předvedl neskutečný výkon na útoku z dvaceti dvou nahrávek poslal na zem rovnou 19 a tak si připsal úspěšnost na útoku neuvěřitelných 86%! Co na to na druhé straně říká podobný matador, Jan Štokr, který ale aktuálně kryje záda Michalu Kriškovi?

Filip Rejlek podává neskutečné výkony! foto © Jihostroj

Co bude zbraní Dukly v nejdůležitějším zápase sezony? Ohraná trojčlenka servis - obrana - sideout. Také by nás zajímalo, kdo dostane důvěru právě na postu univerzála. Dukla v podobné situaci letos již jednou byla a pamatujete, kdo vytáhl Duklu v Ostravě ze zapeklité šlamastiky? Skvěle hrající Jan Štokr. Budeme tak svědky velkého souboje univerzálů v nejlepších letech? Sledujte na obrazovkách ČT po dvacáté hodině.

VK ČEZ Karlovarsko vs. VK LVI Praha

V prvním zápase této série byla k vidění smršť serWIESů, jak jsme si zvykli říkat. Trojice servismenů v čele s mladým Vašinou (4 esa), Indrou a Wiesem (oba shodně po třech esech) doslova rozstříleli hosty, kteří nedokázali nacházet odpovědi na koncentrovanou násldnou obranu domácích a po třech setech se pakovali domů.

Nakopnul Skakič dostanečně Lvi k postupu do finále? foto © Lvi Praha

V domácím prostředí to chvíli vypadalo na podobnou písničku. Sebevědomí hosté vyhráli první set a Praze začalo téct do bot. Do hry ale v dalším setu naskakuje po delší pauze srbský smečař Skakič, Praha pod taktovkou Jakuba Janoucha zlepšuje výkon a posupně celý zápas otáčí. O pražské sestavě už asi i pro další zápas může být jasno. To nejlepší by mělo být již uzdravené a k dispozici i na odvetu ve Varech.

Otázkou ale zůstává post nahrávače favorita ze západ Čech. První utkání a začátek druhého odnahrával holanďan Keemink, z lavičky pak do zbytku zápasu naskočil poprvé v této sérii velezkušený Ticháček. Kdo bude nahrávačskou jedničkou ve třetím vzájemném duelu? A jak zatřásla prohra s favority této série? Dozvíme se během iVysílání na ČT od 18:00.