Olympijské hry v japonském Tokiu skončily, ale kauza kolem letu olympijským speciálem stále poutá pozornost veřejnosti.
„V první řadě chceme zdůraznit, že sportovní tragédie, která postihla hráče včetně jejich trenérského týmu je neskutečná. Málokdo si umí představit ten smutek a mrzutost, když kvůli špatné organizaci dopravy nemůžete po 5 letech tvrdé práce zúročit veškeré odříkání a tvrdý trénink,“ říká Martin Lébl, ředitel společnosti Sportfin a bývalý úspěšný reprezentant v šestkovém volejbalu.
„V této těžké chvíli stojíme za našimi hráči stejně jako za jejich trenérem Andreou Tomatisem, které považujeme za jedny z největších profesionálů v českém sportovním prostředí. Bohužel škody, které byly napáchány, jsou obrovské, a to jak v oblasti public relations, tak plnění marketingových smluv, bonusů apod. Jménem našich klientů budeme požadovat po Českém olympijském výboru (ČOV) jako organizátorovi transportu na OH v Tokiu zahájení jednání o kompenzacích škod,“ dodal Martin Lébl.
Vyjádření Ondřeje Perušiče:
„Pokud jde o samotný průběh inkriminovaného charterového letu Praha – Tokio, mé vyjádření zůstává stejné jako v minulosti: na palubě nepochybně došlo k porušení protiepidemických předpisů, a to zejména nošení roušek a respirátorů. Do jaké míry se jedná o odpovědnost organizátora letu, nebo jednotlivých pasažérů, by měl rozhodnout nezávislý vyšetřující orgán.“
„Všechny potřebné informace jsme předali hygienické stanici, se kterou plně spolupracujeme,
a věříme, že závěry jejího vyšetřování pomohou odpovědět na většinu otázek s celou kauzou spojených. Obecně bych byl rád, aby tato sportovní tragédie vedla ke komplexní a konstruktivní diskuzi, jejímž výstupem by ideálně mělo být vyvarování se takových situací v budoucnosti.“


Boj dvojice Ondřej Perušič a David Schweiner o olympijské umístění skončil velmi brzy kvůli letu olympijským speciálem, na jehož palubě se nakazil covidem-19 reprezentant Ondřej Perušič. Poté následovala izolace, nejistota, kontumace prvního utkání a pozdní nástup do turnaje, který pro české borce skončil neúspěchem.