Volejbal Kladno cz vs. VK Jihostroj České Budějovice

Souboj prvního s osmým týmem tabulky. Kdo by to byl řekl. Respektive u Jihostroje se podobný start do sezony předpokládal. Nejenom že je mu predikován samotný boj o titul, ale zároveň měl i nakloněný los. S Příbramí a Zlínem se jihočeši rozehráli, což pak na vlastní kůži naplno pocítila Praha.

Oproti tomu výkony Kladna jsou jako na houpačce. V prvním kole svěřence Milana Fortuníka vystřílela z haly Ostrava servisem. Zjevně si vzali kladenští příklad, protože podobnou zbraní zatlačili v následujícím kole Brno. Ale jako by bylo vše zapomenuto a ve Zlíně předvedli opět úplně jiný výkon. Který nečekal ani kapitán Adam Zajíček:

Převládá velké zklamání, určitě jsme utkání podcenili. Domácí byli ale lepším týmem a vítězství si zasloužili.

Co tedy čeká Jihostroj v přeci jen nízké Kladenské hale na Sletišti? Zápas, kde rozhodně bude hrát prim servis. Oba týmy mají kapacity na to, zvrátit touto činností zápas na svojí stranu. Čeká nás přestřelka a připraví domácí Jihostroj o první body v této sezóně?

Koho sledovat:

Tomáš Kunc je novým dirigentem obrany v poli. Podaří se mu popasovat s těžkým servisem hostí?

Na druhé straně v Jihostroji mají hned několik bomberů. O pozici nejlepšího snipera se dělí Filip Rejlek a Petr Michálek. Oba mají po pěti přímých bodech. "Michy" ale opravdu stojí za pochvalu. Celková statistika 53 servisů a 5 es s jedinou chybou?


VK Dukla Liberec vs. Volejbal Brno

Souboj o přední příčky v tabulce před vynucenou dvoutýdenní pauzou čeká libereckou volejbalovou arénu. Kdo se popasuje s komorní atmosférou lépe?

Domácí Dukla zvládla velmi těžké koncovky v utkání s Odolena Vodou a napravila tak zaváhání z prvního kola. Brno bude chtít jistě navázat na dobré výkony s Prahou a Beskydami, kde si pomohlo zejména kvalitním servisem. Na druhou stranu v řadách domácích je nejeden kvalitní přijímač. Bude to na rozjíždějící Duklu stačit?

Koho sledovat:

Jestliže si Dukla pomůže a Brno bude muset hrát do plných, čeká je nepříjemná stěna. Zejména Šimon Krajčovič s průměrem 1,5 bloku na set vládne ligovým statistikám.

Daniel Římal, Adam Provazník, Jan Pražák.. Kdo se protentokrát odváže na servisu?


Black Volley Beskydy vs. VSC Fatra Zlín

Loňskou sezonu se Zlín trápil, až je nakopla první výhra v sezoně a pak dokázali zaskočit nejednoho soupeře. Bude se podobný scénář opakovat i letos? A budou Beskydy prvním týmem, co to v uvozovkách odnese? To si jistě svěřenci Jakuba Salonab ani za mák nepřejí. Zatímco se Zlín radoval z možná trochu překvapivé výhry nad Kladnem, Beskydy nedokázaly vzdorovat Brnu.

Navíc loňskou sezonu si Zlín s Beskydy poradil. Ovšem letos je čeká úplně jiný tým. Oproti tomu rozhodně může těžit z faktu, že hrají de facto už několikátou sezonu spolu a sehranost jim rozhodně chybět nemůže.

Koho sledovat:

Michal Čechmánek zatím nemá v letošní sezoně ani set. Ostatně konkurenci má těžkou v podobě zkušeného Tomáše Širokého a Mata Augusta. Dostane prostor proti svým bývalým spoluhráčům? Přeci jen by je měl znát jako svoje boty.

Daniel Čech. V posledním zápase předvedl doslova koncert na servisu a rozhodně to může být znovu cesta k úspěchu. Zopakuje výkon na servisu a připíše si alespoň pět přímých bodů?


VK ČEZ Karlovarsko vs. VK Ostrava

Popravdě nevím co si o tomhle zápase myslet, a kdybych si měl vsadit, tak jasného vítěze budu hledat marně. Karlovarsko by samozřejmně mělo být favoritem, ale viděl jsem jejich poslední dva zápasy a jejich výkon mě úplně nepřesvědčil. Proti Ústí sice vyhráli 3:0, ale objektivně to jak asi chtějí v sezoně hrát, předvedli jen v posledním setu. Proti Odolce měli namále a výkon také nebyl optimální z pohledu týmu aspirujícího na titul. Kvalita tam je, to je nesporné, a tak věřím, že až se dostaví souhra, budou hrát o level výš.

Výkon Ostravy je z velké části postaven na servisu. Když se těm kluků splaší kladiva, s pláčem odejde kdejaký favorit. Zkoušet předjímat výsledek tohohle zápasu je jako si hodit mincí. Na jedné straně super kvalitní tým v domácím prostředí, kde si to ale zatím úplně nesedlo, a na straně druhé nevyspitatelný soupeř, který když se dobře vyspí a zápas mu sedne, dokáže porazit takřka kohokoli. Rozhodně čekám super zápas, na který se vyplatí koukat.

Koho sledovat:

Vdresu Karlovarska je to jasně Lukáš Vašina. I přes jeho nízký věk je jasným lídrem týmu. Popravdě hrozně rád sleduju jeho nadšení a zápal pro hru, kterým by mohl inspirovat i ostatní v týmu.

Na druhé straně musíme zmínit Jakuba Ihnáta a Vaška Kotase, kteří obrovsky pomáhají ostravským na servisu a můžou být strůjci skvělého výkonu celého týmu.


SKV Ústí nad Labem vs. Aero Odolena Voda

Na tenhle zápas se těším, jak Prymula na lockdown. Né proto, že jsem v Ústí pár let hrál, ale na tyhle dva týmy mě prostě baví koukat. Ústí ve snaze překročit svůj vlastní stín, oproti loňsku posílilo na stěžejních postech. Přišel nahravač Bartůněk, smečař Borneman a trenér Vašina. Sestava si skvěle sedla a výsledky, keré předvádí vlasně ani nejsou překvapením. Odolku vede ostřílený hecíř a trenér Martin Kop. Je vidět, že do týmu otiskl část své nátury a tam, kde Vodolce schází volejbalovost, tam to dohání nasazením a bojovností. Parádní je hlavně souhra dua Demar, Demar, která rychlostí atakuje šíření korony v posledních dnech. Bude to skrátka souboj nadšení a obětavosti, kde se pro velké emoce rozhodně nepůjde daleko, a to já zbožňuju.

Koho sledovat:

Vicente Parragierre se skvěle rozpřihrával. Je sebevěvomý, což skrze Luboše Bartůňka přenáší na útok celého týmu.

Už jsem zmiňoval duo Demar Demar, kterým skvěle sekunduje !Na handě! hrající Hladík. Útočně bude díky nim Vodolka velmi nebezpečným soupeřem.

Foto: VK ČEZ Karlovarsko