Na neděli zbyly dva zápasy pátého kola extraligy mužů!

VSC Fatra Zlín vs. VK DUKLA Liberec

Zlínští včera povstali z popela jako bájný Fénix a otočili zápas z 0:2 na 3:2. Tahle pětisetová porce stála zlínské borce zaručeně spoustu sil. Naopak Liberečtí včera nehráli a měli by být odpočatí. Předpokládám, že zápasy proti AICH-DOBu ze středy a čtvrtka už svěřenci trenéra Nekoly zregenerovali. Už jen tento nepoměr sil a šířky kádru předpovídá jasné výtězství Dukly. Předpokládám, že zas tak lehké to ale Dukla mít nebude. Zlín má velký potenciál na útoku (Čech, Adamec, Navláčil) a pokud bude mít přihráno, bude pro Liberec přinejmenším důstojným soupeřem. Vlastně je to celé o Dukle. Mají všechny trumfy a záleží jen na nich, jak tuhle partii sehrají.

Koho sledovat?

Za Zlín je to rozhodně Daniel Čech, tento mladík své kvality prokázal už v minulé sezoně a i v téhle ukazuje, že se na jeho výkonech dá stavět.

V týmu z podještědu se těším na Honzu Štokra. Rozehrává se nám do velké formy a neustále nám dokazuje, že věk je jen číslo.


VK Jihostroj České Budějovice vs. Black Volley Beskydy

Dohrávka pátého kola EXM svádí dohromady dva týmy, které čeká druhý zápas v řadě. Jihostroj, stejně jako Beskydy, se radoval z výhry. Přesto je ale výchozí pozice před zápasem hodně rozdílná.

Hosté z Beskyd mají v nohách velmi náročnou pětisetovou bitvu s Ústím nad Labem, kterou rozhodl až tiebreak s konečným skóre 21:19. Navíc domácí během utkání přišli o blokaře Augusta, takže na dlouho cestu na jih Čech necestují kompletní. Nedá se předpokládat, že by se do hry zapojilo i libero Moník, který byl pouze na tribuně.

Jihostroj také není v úplné sestavě. Na soupisce včera chyběl druhý nahravač Piskáček a blokař Ondrovič. V domácím prostředí ale celkem jednoznačně porazili Brno a rozhodně pošetřili hodně sil do nedělního střetnutí. I proto jsou jistě v tomto zápase favoritem. I když včera si parta pod vedením Jakuba Salona vyšlápla na lídra tabulky. Podaří se to i podruhé?

Koho sledovat?

Michal Čechmánek musel naskočit do tiebreaku za zraněného Augusta a byl u důležitých momentů týmu. Naváže na tento výkon i proti Jihostroji?

Hra Budějovic je postavená na kvalitním servisu a následné obraně. Tam budou nad sítí hlídkovat zkušený Radek Mach a Valerij Todua. Poradí si beskydští útočníci s obranou domácích?