Karlovarsko míří do další sezony jako neoficiální úřadující mistr. Sami se k podobnému označení lázenští nehlásí, ale rozhodně tak na ně naprostá většina ligy bude nahlížet. Vedení v klubu si dalo jistě jednoznačný úkol. Opět sestavit tým, který půjde po titulu a bude konkurenceschopný i při návratu do elitní volejbalové Ligy Mistrů.

Na poli přestupů nakonec neměli na západě na první pohled zase tolik práce. Odešla sice jedna z ikon klubu a skvělý univerzál Filip Rejlek, ale tu se povedlo nahradit velmi nadějným Patrikem Indrou, kterého později i doplnil Švéd Fred Gustavsson.

Po sezoně opustil klub i mladý druhý nahrávač Matyáš Džavoronok. Ve Varech rychle skočili po volném Martinu Kočkovi z Prahy, který by měl krýt záda české extratřídě na nahrávce - velezkušenému Ticháčkovi. Nově zvolenému kapitánovi.

Naváže mladý Vašina na skvělé výkony z uplynulé sezony? foto © VK Karlovarsko

Na ostatních pozicích se nic nemění. Varským se povedlo udržet naprostou většinu týmu pohromadě. Smečaři Vašina, Wiese a Lux budou soupeřit opět o místo v sestavě. Na bloku zkušené duo Patočka - Wilson doplňuje nadějný Baláž. Stejně tak nemusí klub situaci ani řešit na liberu. Pfeffer nadále pokračuje v klubu. Stejně tak mladý Petrák. Klub navíc doplnil na soupisku i další mladíky ze svojí líhně.

Manažer Ondřej Hudeček nám odpověděl na několik dotazů.

Příprava se oproti předchozím ročníkům zkrátila. Mělo to vliv na její obsah?

Náš klub reagoval na brzký začátek sezony tím, že začal o 10 dní dříve než je obvyklé, takže naše příprava trvala standardních 8 týdnů a tím pádem vše probíhalo jako vždy a žádný velký deficit v přípravě jsme neměli.

Tým jste udrželi takřka stejný, jak zapadly herně a lidsky nové posily?

Jelikož se v loňské sezoně soutěž nedohrála a my se tak stali pouze vítězi základní části, chtěli jsme co nejvíce hráčů udržet pohromadě a družstvo jen vhodně doplnit. Oproti loňsku budeme mít v kádru 2 univerzály od čehož si slibujeme větší rozložení sil při letošním nabitém programu. Patrik Indra i Fred Gustavsson jsou oba velice kvalitní hráči, takže rozhodovat o jejich nasazení bude momentální výkonnost.  Dále došlo k výměně na pozici druhého nahrávače, kde bude svoji roli letos plnit Martin Kočka.  Kádr byl doplněn o 2 karlovarské mladíky - Tomáše Houdu a Martina Fišera. Vše probíhá bez problémů a naši nováčci se již klubu cítí jako doma.

Budete hrát ligu mistrů. Jak jste spokojeni s losem a jaké jsou ambice?

Letos chceme ligu mistrů absolvovat s lepším výsledkem než naše první vystoupení v roce 2018/2019. V této soutěži ale není lehkého soupeře. Výsledek se bude odvíjet od našeho výkonu. Věřím, že díky získaným zkušenostem z této soutěže a dalších evropských pohárů máme šanci na úspěch. Za úspěch budeme považovat historicky první vítězství v soutěži pro klub VK ČEZ Karlovarsko.

Dalo by se říct, že obhajujete titul po nekompletní sezoně. Cíle určitě nebudou nižší. Kdo si myslíte, že bude vaším největším sokem v boji o titul?

Cíle klubu míří vždy na ty nejvyšší mety. Důležitá je pro nás celoroční kvalitní prezentace před domácím publikem a postupné narůstání výkonnosti, která vrcholí v závěrečném play-off.  Extraliga opět posílila a v soutěži nebude lehkého soupeře. Budějovice a Liberec budou tradičně největší aspiranti na medaile a Lvi Praha sami vyhlásili útok na titul. Brno bude opět zatápět týmům svým mládím a černým koněm soutěže pro mě bude Odolena Voda.

Celému volejbalovému hnutí přeji pevné nervy v této pro sport nelehké době. Všem klubům potom úspěšný sportovní i organizační start do soutěže.

Děkujeme za rozhovor a přejeme do Varů úspěšnou sezonu!