V dohrávce druhého kola se nám na palubovce představí poslední tým, který se ještě nezapojil do extraligového dění. Jsou jím borci z Odolena Vody. Cestují za soupeřem do  Liberce. A dost možná půjde o jedno z posledních utkání s fanoušky, které bude v nejbližších týdnech k dispozici.

VK Dukla Liberec vs. Aero Odolena Voda

Liberecká Dukla nevstoupila do sezony dvakrát šťastně. Zatímco loni se povedlo ještě v prvním kole dotírající Ústí umlčet, letos musela Dukla pokleknout a po pěti letech si připsat v severočeském derby porážku. Nic zásadního se ale neděje. Dukla vždy má vlažnější rozjezdy a navíc byla, ač se na to nikdy nevymlouvala, ochuzená o tři členy týmu, protože kovid.

Odolena Voda je také v nekomfortní situaci. Těsně před začátkem ligy se museli již podruhé uchýlit ke karanténním opatřením a rozhodně do ligy budou po Beskydech vstupovat jako ti nejméně rozehraní. Na druhou stranu se podívejme, jak si Beskydští poradili s Ostravou. Mohlo dojít k podcenění? Určitě. Už jenom z faktu, že spolu odehráli přátelské utkání po karanténě a podle všeho týmu chyběla energie. Tu ale evidentně dokázali najít.

Ze strany Dukly žádné podcenění rozhodně neočekávám. Naopak. Pravděpodobně první a zároveň poslední možnost pro liberecké fanoušky vidět svoje borce naživo. Ti se budou určitě chtít předvést. Stejně tak věřím, že dorazí i věrní Vodoláci a zápas bude provázet skvělá atmosféra. Protože pro fanoušky Odolena Vody ani nebude možnost doma své chlapce vidět. Navíc moc dobře ví, že s Duklou Odolka umí. V posledních ročnících si vždy našli v nějakém zápase cestu, jak Duklu porazit.

Kdo se bude radovat? Potvrdí Odolena Voda černého koně soutěže? A nebo Dukla neponechá nic náhodě a započne cestu za medailovými pozicemi.

Koho sledovat:

Určitě se musíme odvolat na naší sestavu kola, kterou Vám přináší náš hrdý partner Smart Volley. Šimon Krajčovič vystavěl v Ústí zeď. Najde se v Aeru nějaký dobrovolník, který nahradí Martina Tibitanzla? A dostane opět plnou důvěru Jan Štokr, kterého zásobovali během zápasu hned padesáti nahrávkami? A svým stabilním výkonem se stal i přes prohru svého týmu nejlepším univerzálem kola?

Na druhé straně sítě se bude odehrávat hned několik příběhů. Aleš Holubec už byl kousek před ukončením kariéry po angažmá v Dukle, ale naštěstí si vše rozmyslel a ještě se vrátil tam, kde to všechno tak trochu začalo. Stejně tak bude určitě zajímavé působení dvou bratří v jednom týmu. Nahrávač Matyáš Demar bude posílat balony mladšímu bratrovi smečařovi Lukášovi, pro kterého je to první česká štace. Do této doby se předváděl v zahraničí. Ve Francii a Německu.

A jak to teda dopadne? Zápas začíná v 18:00.

foto © Aero Odolena Voda