V sobotu 19. září se roztočí volejbalový extraligový kolotoč. Do prvního kola bylo připuštěno hned osm týmů. Čtyři mančafty si budou muset na první zápasy, z důvodu covidových karantén, ještě počkat.

SKV vs. Dukla

Již s jistotou můžeme říct, že první extraligové body, alespoň ty na hřišti, padnou v Ústí nad Labem, které přivítá Duklu Liberec již v pět hodin. Ostatní zápasy začínají v šest. Jde prakticky o opakování loňského prvního kola extraligy, které se ale odehrálo v opačném gardu. Ústí nad Labem tehdy vstoupilo neohroženě do utkání a liberecká hala musela překousnou první prohraný set. Zápas nakonec domácí otočili a vyhráli 3:1, ústečtí ale dokázali dvakrát vzdorovat a k vidění byly vyrovnané koncovky třetího a posledního setu.

Jaká bude situace letos? Do Ústí se vrací starý známý Bartůněk a tým se až tak neproměnil. Oproti tomu v Dukle proběhla velká obměna. Navíc nahrávač Kovalčuk se připojil k týmu na poslední chvíli. Jak vstoupí favorit do extraligy? Jestli chce pomýšlet na mety nejvyšší, bude muset hned od začátku sezony tlačit na pilu. Co se týče vzájemné bilance, tak Dukla je již pět let nekompromisní. Z poslední výhry se radovali Ústečtí 31. října v roce 2015. Z tohoto pohledu by měly být všechny trumfy na straně Dukly.

Brno vs. Praha

Kdo je v zápase favoritem? Praha. Na papíře ano. Tým s mistrovskými ambicemi ani nemůže jinak. Soupeřem v prvním kole české volejbalové extraligy ale bude nepříjemný oponent z Brna. Vždyť i loni v nedohrané sezoně skončili volejbalisté z jihomoravské metropole na třetím místě. Hned dvě příčky před pátou Prahou. V Praze řešili po sezoně celou situaci několika přestupy, přišel Nahrávač Janouch a v týmu se objeví hned několik nadějných srbských hráčů. Oproti tomu Brno opět bude sázet spíše na vlastní líheň.

Oba týmy řeší hned na začátku několik zraněných v týmu. Je otázkou, kdo všechno se dá do začátku ligy do pořádku a nastoupí silnější do prvního kola. Výhodou Brna je, že oproti Pražskému celku nemuseli řešit žádné potíže s karanténou.

Karlovarsko vs. Příbram

Příbramští kocouři cestují na úplný západ republiky, kde je čeká neoficiální mistr uplynulé sezony. Loňskou sezonu oba týmy končily v dobré formě a hádejte, kde vyhrála Příbram v předposledním kole. Právě na palubovce Karlovarska. Ve Varech nemuseli řešit v přípravě karanténu a povedlo se odehrát několik přátelských utkání. Oproti tomu příbramští Kocouři neměli tolik příležitostí a celý tým si také musel projít karanténou. Bude to znát na výkonech týmu?

Na druhou stranu Vary se nemůžou nijak rozhlížet a shovívavě přihlížet na problémy soupeře. Bude nutné sbírat všechny potřebné body a neustále se držet co nejvýše v tabulce. Protože je potřeba myslet na možnou situaci, že soutěž bude ukončena po první polovině a nebo jiná náhradní varianta a každý bod může hrát ve výsledku velkou roli.

Ostrava vs. Kladno

Dost možná papírově nejvyrovnanější zápas by se měl odehrát v neděli. Alespoň co se týče loňských výsledků. V lize se pokaždé hrál ve vzájemném zápase vyrovnaný pětiseťák a pokaždé se radovali hosté. Bude se podobný scénář opakovat i letos?

Během přípravy museli Kladenští řešit problémy se zraněním nahrávače Ondřeje Fortuníka. Kladenským se povedlo angažovat Slováka Filipa Palguta, kterého čeští fanoušci znají z účinkování v Příbrami a po dramatickém přestupu i z Jihostroje. Jak se to podepíše na souhře? Uvidíme v neděli.

První kolo je konečně tady. Letošní příprava byla asi ta nejpodivnější za celou historii volejbalu. Některé týmy odehrály absolutní minimum zápasů a až s prvním kolem se často odkryjí karty, jak na tom kdo ve skutečnosti je. A BezTečí bude u toho s vámi!

foto © VK Karlovarsko