Ústí nad Labem vs. Eurositex Příbram

Ústí se jako jeden z posledních týmů ligy ubránil koronaviru a na jejich výkonech je to znát. Překvapivá domácí výhra nad Duklou a vyrovnaný boj proti Karlovarsku nám ukázal, že se s Ústím v téhle sezoně musí počítat. Zato Příbram která je stále bez bodu se pohybuje v patrech tabulky, které roky neokusila. Nicméně věřím, že výkony hodné Kocourů se brzy dostaví. Problém mají hlavně v souhře, což se jistě postupen času spraví. Trenér Klár je navíc český statistický guru Jára, který určitě odstraní ze hry Příbramských všechny háčky. Nezbývá než se těšit na vyrovnaný zápas, protože Ústí může, ale Příbram musí!

Koho sledovat:

Z Příbramských stojí za zmínku určitě Martin Boehm. Jelikož Příbramským Kocourům teče do pověstných bot, čekám, že Martin jako správný kapitán vezme zodpovědnost na sebe a podá nadstandartní výkon.

Ustí nad Labem si musí poradit se situací, kdy hlavní univerzál Filip Kramár stále laboruje s nataženým břišním svalem ( ano, opravdu má na břiše svaly). Na scénu tedy nastupuje Ivo Kobolka, který předvádí sympatické výkony. Je to možná i díky již herně vyspělému Lubošovi Bartůňkovi, kterého tuto sezonu zdobí zejména teplá nahrávka do zony 2 a 1.

VSC Fatra Zlín vs. Kladno Volejbal cz

Kladno míří na samotný jihovýchod republiky, kde je čeká zápas v mrazivé atmosféře. Protože jak známo, ve Zlínské hale je vždy o nějaký ten stupeň méně a stejně jako ostatní zápasy se bude i tento hrát bez fanoušků. O to těžší jistě bude rozproudit krev v žílách.

Domácí mají za sebou těžký vstup do sezony. V prvním kole porovnávali síly s Jihostrojem, který soupeři nedaroval ani set. Ke druhému zápasu cestovali borci z Fatry do nové arény Lvů Praha na Podvinném mlýně, kde pražané hráli svůj premiérový soutěžní zápas. Po prvním setu, kde zlínští mohli domácí překvapit, už ale odolávat nedokázali. Dokáží poprvé bodovat s Kladnem?

Kladno nemělo úplně jednoduchý start do sezony. Přijeli do nažhavené Ostravy a ti je doslova rozstříleli servisem. Říkal někdo Jakub Ihnát? To jméno bude kladenským rezonovat ještě hodně dlouho. Chuť si svěřenci trenéra Milana Fortuníka spravili na Brnu. Minimálně stejný výkon by určitě chtěli zopakovat i ve Zlíně, a tím neponechali nic náhodě a nedovolili překvapení, což by byl jakýkoliv bodový zisk domácích.

Koho sledovat?

V zápase s Brnem se opírali Orli z kladna o vysoké bloky. Adam Zajíček a Filip Palgut měli oba svorně pět potvrzených zářezů na pažbě. Ani jiří Kraffer se čtyřmi bodovými bloky měl na obraně co říct. Budou stejně úspěšní i proti Zlínu?

Na druhé straně za pozornost stojí stabilní výkony blokaře Vojty Navláčila. který předvádí od prvního kola vyrovnané výkony ve všech pro blokaře důležitých činnostech.

Volejbal Beskydy vs. Black Volley Brno

Ne to není překlep. Tak trochu narážím na dva roky starou kauzičku, a že vlastně ještě čekáme, jak to celé dopadne. Ale to hráče na hřišti rozhodně nemusí zajímat a spíše se budou snažit urvat body pro sebe.

Domácí Brno určily sázkové kanceláře do tohoto zápasu jako favorita. Ostatně v prvním kole se jim povedlo zaskočit Prahu, pak sice přišla porážka od výše zmiňovaného Kladna, ale přesto všichni ví, že i letos se s Brnem počítat musí.

S tím se jistě připravuje na zápas i nový trenér Beskyd Jakub Salon. Tomu se povedl husarský kousek a vyprovodil v posledním zápase se svým týmem Ostravu 3:0 a zaskočil nejednoho sázkaře. Ostatně tito dva soupeři vždy hráli vyrovnaná utkání a totéž se dá očekávat i v zápase následujícím.

Koho sledovat?

Michal Hrazdíra je rozhodně tím nejzkušenějším v týmu Brna. A zároveň umí být i tahoun, což dokázal v zápase s Kladnem, které sice nevyhráli, ale individuálně se právě o něj opíral nahrávač Adam Provazník, který se víc a víc usazuje v základní sestavě Brna. Truong Duc Luan to rozhodně nebude mít po návratu ze zranění jednoduché.

MVP! MVP! Ano! Řeč je o univerzálu Brunu Romanuttim! Toho analytický program Smart Volley vybral jako nejlepšího hráče uplynulého kola. Zopakuje skvělý a hlavně komplexní výkon z uplynulého kola?

Foto: Jana Zlámalová