Liga se nám rozjíždí. Další kolo zápasů je tu rychleji, než bys řekl Korona. Z původně naplánovaných pěti zápasů se dnes odehrají pouze čtyři. Vidle do toho hodilo zase Kladno. Pomalu ale jistě aspirující na titul nejpozitivnější tým ligy. Pojďme se tedy podívat kdo, s kým, proč, kde a jak.

Black Volley Beskydy vs. SKV Ústí nad Labem

Konečně mohu říct, že Ústí je v tomto zápase favoritem. V neúplné tabulce zaujímá první místo a pokud se v kádru nestane nic zásadního, tipuji, že SKV začne play off na severu. Zato Beskydy jsou ve středu tabulky a dozajista je čeká boj o příčky okolo osmého místa. Ale zpět k zápasu. Pro trenéra Jakuba Salona bude mít tento match speciální náboj. Nejen že z Ústí pochází a odehrál tam své poslední zápasy kariéry, ale poslední sezony zde působil jako trenér. Velkou část kádru severočechů dobře zná a předpokládám tedy, že svůj tým perfektně připraví. Co tedy můžeme čekat. Beskydy nemají co stratit a věřím, že do zápasu nastoupí bez bázně a hany. Navíc perfektně nabrífovaní. Ústí to má naopak složité. Neskutečně se jim daří, což né vždy přináší pozitiva. Ano, zní to blbě, ale představte si Popelku, která poprvé přijde na bál za princeznu. Myslíte, že to zvládne? Těžko říct. Pokud trenér Vašina kluky na zápas dobře připraví po psychické stránce. Nemám o kluky z Ústí strach. Jen doufejme, že cestou ze zápasu neztratí střevíček a hledat ho budou do konce sezony.

Koho sledovat?

Moc bych si přál vidět souboj Kořínek vs. Moník. Tahle původem ústecká libera spolu hrála nějaký ten pátek za SKV. Věřím, že si budou chtít vzájemně trochu poměřit bagr a o emoce nebude nouze. Navíc Jirka Kořínek zápas v Ostravě zvládl na výbornou a evidentně je při chuti. Milan Moník ale k poslednímu zápasu proti Varům nenastoupil..

VSC Fatra Zlín vs. Euro Sitex Příbram

Souboj o pověstného "čulibrka" přenechala po výhře Odolena Voda jiným týmům. Nyní se na chvostu ocitly týmy z Příbrami, která na první vítězství stále letos čeká, a Zlín, který před vynucenou pauzou dokázal porazit Kladno, ale to jsou poslední body, které svěřenci Přemysla Obdržálka viděli. Sázkové kanceláře predikují vyrovnaný souboj. Zároveň bude zajímavé sledovat, jak se týmy popasují se dvěma zápasy v řadě. Tato výzva čeká v tomto duelu na borce z Příbrami. Kolik sil ušetřili po náročném zápase na Odolce?

Koho sledovat?

U domácích se asi moc měnit nebude. Přeci jen soupiska není ve Zlíně nafukovací a základní šestka předvádí kvalitní výkony, které jsou ale jako na houpačce. Takže teď bude zejména na trenéru Obdržálkovi, aby hře dal řád pro důležité utkání.

Na druhá straně řeší trenér Petr Klár podobné problémy. V posledních zápasech navíc nebyl dvakrát spokojený s výkony prvního nahravače Roberta Viibera. Dostane tak víc prostoru mladý Daniel Rosenbaum?

VK Jihostroj České Budějovice vs. Volejbal Brno

Brno má v nohách po včerejšku pětisetové vítězství s Karlovarskem. A aby tomu nebylo málo, hned druhý den si zahrát s Jihostrojem? Po výhře rozhodně tělo regeneruje o mnoho více, ale tohle jihomoravanům určitě nikdo závidět nebude. Oproti tomu na druhé straně sítě budou čekat odpočinuté Budějce, které disponují jedním z nejširších kádrů v extralize. Takže si pojďme položit tradiční otázku:

Koho sledovat?

Na účku Shouten a nebo Rejlek? Na smeči Zmrhal a nebo Stoilovič? Co ale víme jistě, že Miguel de Amo opět bude dirigovat hru domácím. Hvězdný nahrávač, který zamotá hlavu nejednomu blokařovi.

A komu že to bude motat hlavu na bloku Brnu? Jak si s jeho distribucí poradí například Martin Pražák?

VK Lvi Praha vs. VK Ostrava

Ostrava musí překousnout porážku od Ústí nad Labem. Naleznou Slezané zpět potřebné sebevědomí? Lvi Praha dostali den volna navíc. Bude to nakonec výhoda? A chcete vědět o tomto zápasu víc? Rozhodně si pusťte iVysílání na České Televizi! Zápas budou totiž komentovat Saša Mráz a Martin Mach! A ty vám jistě řeknou k celému utkání víc!