Dnešek byl posledním přestupovým dnem UNIQA extraligy. Kluby napříč ligou v tento den stojí před velkým rozhodnutím. Udržím tým tak, jak je, posílím před play-off, nebo pustím hráče do jiných klubů s tím, že už nemám ambice na výsledek v této sezoně, a udělám si tak prostor k ohrávání mladých hráčů? Každý k tomu přistupuje jinak, ale výsledky jsou vždy zajímavé. Pojďme se tedy podívat na přestupový kolotoč.

Jihostroj České Budějovice

Skvěle rozehraná základní část má pro Jihostroj takový hořkosladký ocas. Kapitán Radek Mach si v zápase proti Karlovarsku zlomil kotník a jeho start v play off je nejistý. Hovoří se i o tom, že sezona pro něj skončila. Klub tedy musel reagovat na absenci základního stavebního kamene obrany jihočechů a povolal zpět Pepu Poláka, který se vrací z hostování u Kocourů Příbram.

Robert Mifka, generální manažer Jihostroje České Budějovice

Ač jsme už neměli v plánu pro letošní sezonu doplňovat kádr, museli jsme na poslední chvíli reagovat na vážné zranění našeho kapitána Radka Macha, které ho nejspíš do konce sezony vyřadilo ze hry. Jsem rád, že se nám z hostování z Příbrami podařilo získat zpět našeho odchovance Pepu Poláka. Je to už velmi kvalitní hráč, který může zcela plnohodnotně doplnit stávající dvojici našich blokařů. Rád bych tímto poděkoval do Příbrami všem Kocourům za rychlé a vstřícné jednání.

VK ČEZ Karlovarsko

Vary během sezony opustil druhý univerzál Gustavsson a kvůli tomu se Marcel Lux, který předváděl skvělé výkony v Lize mistů, posadil na dvě židle. Protože je schopný se poprat s rolí smečaře a univerzála, posunul se na pozici prvního střídače na oba posty. Vedení Varů bylo jasné, že v play off by se tenhle model nemusel vyplatit, a tak na místo druhého univerzála přichází brněnský Daniel Římal.

Jakub Novotný, prezident VK ČEZ Karlovarsko

Čeká nás druhá část sezony. Vzhledem k obtížnosti, smrtícímu kalendáři, Lize mistrů i případným zraněním jsme chtěli doplnit družstvo o smečaře nebo univerzála. Volba padla na Daniela Římala a po schválení přestupu Volejbalem Brno jsme rádi, že nám může pomoci. Vše bylo realizováno dle přestupního řádu ČVS. Děkujeme všem stranám za rychlé vyřízení naší žádosti”

SKV Ústí nad Labem

Černý kůň soutěže sem tam pokulhával na postu univerzála. Filip Kramár se léčil s natrženým břišním svalem a achilovkou, Ivo Kobolka měl zase problémy s ramenem. Na tohle musel Miroslav Přikryl chtě nechtě reagovat, přeci jen klub po letech hraje v UNIQA extralize o přední příčky a bylo by škoda štěstíčku nejít naproti. Ústí je jediný tým v lize, který ulovil posilu v zahraničních vodách, kde ukořistil univerzála Matěje Šmídla, který rozvázal spolupráci s belgickým
Lindemans Aalst, a dnes už se hlásil trenéru Vašinovi v Ústí nad Labem.

Miroslav Přikryl, prezident SKV Ústí nad Labem

Po poradě s trenérem jsme se rozhodli angažovat Matěje Šmídla na post univerzála. Tento post nás letos hodně trápil a vinou několika zranění jsme museli na tomto postu vystřídat hned několik hráčů. Věříme, že nám Matěj pomůže vyřešit tento problém a díky němu budeme v play off více konkurenceschopní.