V posledním kole kole extraligy se bude hned na několika pozicích hrát o hodně. Ne všichni si mohou dopřát klidné poslední kolo jako Praha a bylo by velkým překvapením, kdyby se podoba tabulky po posledním kole vůbec neměnila. Co čeká jednotlivé skupinky, na které se tabulka rozdělila?

Jihostroj vs. Karlovarsko.. A co na to Dukla?

Na dálku se rozehraje bitva o čelo tabulky. Oba týmy mají stejně bodů a na různých palubovkách budou bojovat o čelo tabulky. Jihostroj cestuje na jih Moravy do Brna, které je v částečném výprodeji a uvidíme, kdo ještě k zápasu za Brno nastoupí a kdo již bude na cestě za novým angažmá. A přestože už se v Kouničce spálil nejeden favorit, nepředpokládáme, že by Jihostroj nedokázal naplno bodovat.

Kamery ČT budou ve Varech u přímého souboje o čelo tabulky. foto © SKV/Jana Zlámalová

Oproti tomu Karlovarsko nečeká jednoduchá písemka. Sice se nyní na víkend parádně rozehrají v rámci základní skupiny Ligy Mistrů, ale Dukla je rozhodně soupeř, který má kvality na to, aby Vary na jejich půdě porazil. Na první dva týmy ztrácí pouze jeden bod a teoretická šance na první příčku pořád žije (kdo si vsadí na Brno že vyhraje s Jihostrojem a že Dukla porazí za tři body Vary?) Nikdo?

Konec ligy na špičce jako řemen, co říkáte?

Lvíčata?

Nejkomfortnější situaci v tabulce má asi Praha. Vyhřívá se na čtvrté příčce tabulky, které už jí nikdo nevezme. Na čelo tabulky propastných třináct bodů (to jsou přesně bez bodu dva touchdowny) a před Ústím čtyři body. Poslední kolo extraligy. Lvi cestují do Ostravy, zápas který může nabídnout prostor k odpočinku důležitých opor. Skakič například laboroval s kolenem, Král také potřeboval pauzu. Navíc je týden před F8 Českého Poháru. To se ale rozhodně nehodí do krámu pátému týmu tabulky.

SKV přímo do playoff?

V novodobé historii klubu rozhodně ústečtí sahají na velký úspěch. V závěru sezony ale ještě není hotovo. Chtějí-li (chceme-li..) si udržet pátou příčku a nespoléhat se na ostatní a matematiku, sám to nechci počítat, potřebujeme v Ústí vyhrát. Rozhodujícím bude měření sil se soupeřem z Beskyd.

Co by kdyby?
Ostrava vítězí za tři body nad Prahou, Ústí prohrává a to i v tiebreaku. Ostrava jde na páté místo. Už ale i vyhraný tiebreak SKV stačí..
Odolona Voda může body už pouze srovnat.
Dojde na sčítání setů?

Vítězné oslavy na konci zápasu s Black Volley zaručí SKV setrvání na páté příčce. foto © SKV/ Jana Zlámalová

Ostrava vs. Odolena Voda

Parádní souboj o přímé postupové - šesté místo čeká na dálku tyto dva kluby. Ostrava přivítá na domácí palubovce pražské Lvi, kterým už tak trochu o nic nejde. Odolena Voda oproti domu ve svém svatostánku hostí Kladno, které hraje o výhodu domácího prostředí v předkole.
Odolena Voda může jít před Ostravu. Ale musí vyhrát a spoléhat na to, že Praha zabere a venku v zápase, kde o nic nepůjde zamaká. Jak tohle dopadne?

Kladno níž, než by patřilo..

Jako na houpačce jsou výkony Kladna, které je rozhodně zvyklé se pohybovat v posledních sezonách na vyšších příčkách. Individuálně na to rozhodně v klubu kvality mají, ale něco málo chybí. Tým pod vedením trenéra Fortuníka si ale v sezoně prošel nelehkými zkouškami a často musel dohánět zápasové manko z důvodů karantén.
Poskočit vzhůru tabulkou již nepůjde. Na Odolena Vodu ztrácí Kladno 10 bodů. Na záda Orlům ale dýchá Brno, které v posledním kole hraje s favorizovanými Budějcemi. Kladno cestuje na zmiňovanou Vodolku. Udrží si Kladno výhodnější domácí prostředí do předkola playoff?

Udrží si Kladno výhodu domácího prostředí do předkola? foto © kladno.volejbal.cz

Brno a Beskydy

Dokáže Brno porazit Jihostroj?
A zvítězí Beskydy poprvé venku?
V této dvojici se bude asi hrát především o soupeře. Kladno a nebo Odolena Voda? O předkolo ligy je již nikdo nepřipraví, Brno si ale může s Kladnem zajistit do série výhodu domácího prostředí v prvním zápase. Taktéž můžou ale jít Beskydy před Brno. Kdo by byl výhodnější soupeř pro tuto dvojici? Nevyzpytatelné Kladno? A nebo Aero?

Čulibrk bez náboje

Trochu škodolibě by se dalo říct, že je velká škoda, že se letos nesestupuje. Protože rozpis soutěže vyšel "náramně." Předposlední Příbram se střetne s posledním Zlínem. Oba týmy mají shodně bodů a tak si to rozdají přímo mezi sebou o pověstného čulibrka. Přesto Zlín mohl mít o víkendu úplně jiné starosti. To by ale musel v posledním zápase v domácím prostředí porazit Brno..


Poslední kolo letošní sezony vyšlo náramně. "O něco" se hraje prakticky na všech pozicích v tabulce. Dokážete si tipnout konečné pořadí celé ligy?

foto © VK Karlovarsko, SKV,