Míč je kulatý a ve sportu se může stát všechno. To ví každý. Jenže to, jak nám virová výluka zamotala pořadím zápasů mě nepřestává překvapovat. Karlovarsko si před vánoci střihlo výlet do Ostravy a po necelých dvou týdnech si to oba týmy zopakují na půdě Karlovarska. To neještě nezní tak WOW, jako dvojzápas Lvi vs. Kladno. Ti spolu nastoupí dnes před zraky kamer v pražské UNYP aréně a hned zítra znovu pro změnu v Kladně. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak vidíme dnešní zápasy u nás v redakci.

VK Lvi Praha vs. Volejbal Kladno cz

Je možná zbytečné říkat, že vítězství v tomto zápase je pro oba týmy velice důležité. Tak tedy musíme říct proč. Lvi po rozpačitém začátku soutěže začali předvádět skvělé výkony a cíl před play off vidím jasně v první čtyřce. Jak se tam dostat? Zase nic světoborného. Vyhrát minimálně 7 z 9 zbývajících zápasů základní části. Kladno, i když to podle postavení v tabulce momentálně nevypadá,  je jeden z těžších soupeřů Lvů na cestě za první čtyřkou a dnešní zápas bude mít stoprocentně velký vliv i na výsledek Lvů v zítřejší odvetě na Kladně. Jde tedy o šest veledůležitých bodů a Lvi je potřebují urvat už dnes.

Kladno má také své cíle, i když trochu jiné. Dobrá pozice do předkola play off bude pro trenéra Fortuníka určitě velkou motivací. Vždyť Kladno je momentálně jedenácté a to nejsou vody, ve kterých je tento veleúspěšný klub jako doma. Lvi budou ale těžký oříšek a dnešní zápas může prozradit, kdo si z tohoto netradičního dvojzápasu odnese většinu bodů.

Bohužel pro Kladno vidím jako jasné favority Lvi Praha. Doma jsou totiž extrémně nebezpeční a jejich nátlaková hra založená na skvělém servisu a následné obraně funguje v UNYP aréně lépe než kde jinde. Kladno se teď herně hledá a z jejich výsledků je cítit velká nevyrovnanost. Trenér fortuník kormidluje velmi kvalitní tým, z kterého ale bohužel necítím sebevědomí. Takže pokud se Orli povznesou a nastoupí do zápasu stylem pojďme si to hlavně užít, věřím že mohou být úspěšní.

Závěrem asi tak. Praha musí a měla by. Kladno může a pokud vstoupí do zápasu uvolněně, může se rozdíl momentální formy obou týmů srovnat. Já to osobně vidím na 3:1 pro Lvi, ale dobrá zpráva pro Kladno je, že se poslední dobou často mýlím.

VK ČEZ Karlovarsko vs. VK Ostrava

Pikantní odvetu mají na programu hráči domácích Karlových Varů. K zápasu přivítají Ostravu, která si v domácím utkání až překvapivě snadno poradila 3:0 na sety! Domácí Vary napravovaly reputaci v Ústí, kde sice zvítězili tři nula, ale to pravé odčinění porážky přijde nyní. Tým navíc opustil švédský univerzál Frederic Gustavsson, takže pozice druhého univerzála teď připadá na Marcela Luxe, který si z toho ale rozhodně nic nedělá, pro web Karlovarska sdělil proč:

Na účku jsem hrál tři sezony ještě na Slovensku. Nevidím na tom nic tak těžkého, spíš jde o souhru s nahrávači.

Všichni ví, že výkony Ostravy jsou založené především na ostrém servisu. Bude se dařit v této činnosti i ve Varech? Domácí moc dobře ví, že jakmile ustojí tlak na servisu a vnutí soupeři svoji hru, budou mít všechno jednodušší. I proto v domácím prostředí více věříme Karlovarsku. Přesto historicky není Ostrava zrovna oblíbeným soupeřem Karlovarských. Od vzniku klubu se setkali v lize a nebo playoff celkem devatenáctkrát krát. Sedmkrát se radovala Ostrava, v sezoně 18/19 dokonce Karlovy Vary vyřadila ve čtvrtfinále playoff.

Nás budou zajímat zejména výkony dvou reprezentantů na smeči. Ostravský David Janků vs. karlovarský Lukáš Vašina? Kdo se bude radovat?

Foto: FB VK Lvi Praha