Ve volejbale zažitý výraz pro teamovou kasu. V některých klubech se zavádí už od dorosteneckých let, kde pomáhá držet teamovou morálku a disciplinu. U dospělých kategorií se s přibývajícím počtem položek v píně její role posouvá od podpory morálky a discipliny, k tomu vybrat co nejvíc peněz, ať je na významných teamových akcích za co pít a jíst. Ano, je to tak, volejbalisti občas paří.

Během sezony je k tomu pár příležitostí. První přichazí v půlce přípravy. Všichni mají plný brejle posiloven, kopců a kruháčů, a tak je potřeba si dopřát malého restartu v podobě první teamové akce. Říká se jí zápisné. Z pravidla jde o iniciační proces, který má svá pravidla. Většinou se nováček představí, práskne na sebe pár intimních věcí a popíše svou roly v budoucí sezoně. Je to podobné , jako když chce čtvrťák na Yaelově univerzitě vstoupit do spolku Skull and bones. Protože v Píně jsou zatim jen drobné diky pár pozdním příchodům (10-50Kč/min), úborové nekázni ( čti na akci jesem oblečenej jak libero a nejsem libero, 100-500Kč podle počtu kusů oblečeni které neladí s ostatními) a par Blbostem ( názvy se různí a jsou sprostší a sprostší 50-200Kč za kus), musí se ty penízky na tu párty, kde se tmelí parta, někde sehnat. Od toho tu jsou položky Zápisné ( pro nově příchozí do teamu od 500-2000Kč ) a Nároďák ( tohle bývá raketa 2000-5000Kč ).

Další akce bývá prěd vánoci. Začíná se jí vánoční pauza. Tam už si penězi ze zápisného nepomůžeme. Musí se sbírat po drobnejch, a tak v rychlosti představím ty nejzákladnější pokuty a jejich ohodnocení.

Blikanec (emocionální výlev a la Řepka) 20-100Kč

Smradlavé věci na trénink (není nutno vysvětlovat) 50-100Kč

Nekázeň (univerzální položka) 50-100Kč

Divení ("Kolik mám v píně?,,   ''5500!,, "Cože?,, ''5600!,, ) 50-100Kč

Prdění při poradě ( fakt se to děje ) 100Kč

Telefon při poradě ( hráči se rádi vzájemně prozvání) 50-100Kč

Lhaní( ''Tečoval si?,, ''Ne!,, "Tak to máš za 100Kč ) 100Kč

Karty ( podle barvy a počtu ) 100-2000Kč

Zkažený servis po tajmu 50-100Kč

Neůčast na tréninku ( omluvena, omluvena z důvodu zadržení PČR, neomluvena) 100-2000Kč

"Buzerantství" ( Nejde o projev homofobie. Homosexuální narážky jsou podstatou volejbalového tréninku. Kde jinde uslyšíte tolikrát za trénink: Narvi to do mě. Jsem si tě ale vysál. Potřebuju nabíječe. Zvedni mi to malinko. Odlep se ode mě. Dobře si mu naložil. Běž pod něj atd... Je to prostě zlatej důl ) 5-20Kč.

Tohle je opravdu základ. Počítám, že položek v píně jsou stovky. Každopádně už máme vybráno na vánoční párty. Tady se občas losují dárečky. Každý něco přinese. Čim horší, tím lepší. Může se ti tedy stát, že si domu odneseš vycpanýho Tetřeva hlušce, nebo CD Anety Langerové. Po vánocích se zase pečlivě vybíra na závěrečnou párty. Na konci sezony se vyhlašují tři největší "sponzoři píny" a nejvetši "skrblíci". Skrblíci na odchod jeste dostávají pokutu, aby zaplatili aspoň něco 100-500Kč. Žádné peníze se obvykle nepřevádí do dalšího roku, a tak vše, co se za rok vybralo, se musi utratit. Jestli vás zajímá, kolik se tak za sezonu vybere, tak jak říká každý správný pínař. "Nikdo nic neplatil, a ta částka taky nesouhlasí.,, Pokud máte v píně nějaké speciální položky, nestiďte se o ne podělit, třeba se pár teamů nechá inspirovat.