Patří již ke zkušeným borcům v české extralize. Vystřídal dres hned několika velkých českých klubů pravidelně bojujících o medaile. Přetaví tyto, i reprezentační zkušenosti, a zamíří za prvním zahraničním angažmá?

V české extralize už jsi nasbíral pěknou řádku zkušeností. Jak vidíš tuto probíhající sezonu s Duklou? Pomůžou změny k titulu?

Já hlavně doufám, že se sezona rozjede a budeme hrát. Tahle pauza je nepříjemná hlavně po té loňské sezoně, kdy se ani nedohrálo. A já jsem rád, že letos můžu hrát s Kryšim, protože jsme spolu hráli dva roky v Jihostroji. Než jsme oba odešli, tak jsme v roce 2013 vyhráli titul. To by bylo krásný, kdyby se nám to povedlo i tady v Dukle!

V Čechách už jsi oblékal pět různých klubových dresů. Nebyla někdy možnost jít třeba do zahraničí?

Možnost určitě byla, ale když jsem Martinem Léblem řešil konkrétní nabídku, tak jsem byl zrovna pod smlouvou. Ale do ciziny bych chtěl. Je to určitě můj sen a měl by to snad být sen každého hráče. Jednou bych si ho chtěl určitě splnit.

A je to třeba i cíl, který si dáváš pro tuhle sezonu? Ukázat se a najít se SportFinem nějaký zahraniční klub?

Já to mám jako každoroční cíl. Protože bez žádné motivace bych tuhle práci nemohl dělat. Se SportFinem spolupracuji již pátou sezonu a prodloužili jsme o další rok, tak uvidíme, co společně vymyslíme na další sezonu! Ale taky záleží, jak to vůbec bude vypadat pro další roky se sportem kvůli kovidu.

Řekněme, že se vše vrátí do normálu. Je nějaká liga, kam bys rád zamířil?

Jako pro každého volejbalistu by to byla italská A1. Ale nemám vyloženě vybranou nějakou konkrétní zemi. A pokud mi nějaká konkrétní nabídka přijde, bude se mi líbit a dávat smysl, nemám problém s žádnou ligou.

Tvůj mladší bratr se nyní ocitá na začátku kariéry a stejně jako ty začíná v Jihostroji. Dal bys mu nějakou radu do začátku?

Brácha je tam teď i ve stejném věku jako já! Poradil bych mu, aby do toho dal všechno, nenechal se rozhodit maličkostmi a poslouchal hráče a lidi, kteří se mu snaží pomoct. Já osobně bych si moc přál, kdyby to vyšlo a stihli si spolu zahrát v nějakém týmu a být spolu na hřišti. To je také jeden z mých snů.

Tak ať to vyjde! Děkuju za rozhovor a hodně štěstí!

foto © Adriana Micáková