Sestavu VK Ostrava zasáhla velká vlna změn. Jaké jsou cíle do nového ročníku, a proč už ho neuvidíme na palubovce, nám prozradil Honza Václavík.

Tento rok bylo jen 6 týdnů přípravy. Stačilo to?

Přidali jsme volejbal do přípravy hned od začátku, kombinovali volejbalový a kondiční tréning dohromady v jedné jednotce. Klukům jsme před začátkem poslali individuální plány dopředu, abychom mohli začiít “zostra”, tak jsme nahnali kratší délku přípravy. V přípravě bylo hodně změn v turnajích a celkově byla dělaná za pochodu dle aktuální situace, ale zvládli jsme to dobře. Důležité bylo, že se nám vyhnula čtrnáctidenní karanténa. Jestě se uvidí, zda to byla výhoda, a nebo by bylo lepší, si ji odbýt v přípravě.

Jaké změny v kádru proběhly během letní přestávky?

Poměrně značně. Odešli oba nahravači Honza Štefko a Blažej Podlesny, univerzál Radek Šoltys, smečař Vojta Bauman a blokař Mariusz Marcyniak. Posily: nahravačské duo Sebastin Matula z Polska a Tomáš Jambor. Na účku čekáme na Iurie Kruzkhova z Ruska. Na smeč přišel junior Radim Závodský a post libera zdvojí Dominik Jelen. Do týmu se vrátil na post blokaře Venca Kotas.

Jaké máte ambice na tuto sezonu?

Určité ambice nám byly zadány vedením klubu, a to play off. Sami jsme si stanovili svoje cíle. Medailové, ale spíše titulové ambice ohlasilo 4-5 tymu a další týmy hodne obměnily soupisky s vidinou dobrých výsledků, takže sám jsem zvědavý, jak v této našlapané konkurenci uspějeme. Rád hraji výš, než jsou očekávání ostatních.

Existuje možnost, že tě někdy uvidíme na hřišti jako hrajícího trenéra?

Neláká. Vůbec. Nestýská se mi po hraní. Trenéřina mě nenechá ani na chvíli se uvelebit a vydechnout. Stále mě popichuje mezi žebra, a když si chvili myslím, že jsem přišel na něco, co bude fungovat, tak přijde dalšií rána co mě z toho pocitu rychle vyvede. Nevím jak to maji ostatni treneri, ale asi proto nás to baví, hledat stále řešení. Je to motivujicí, šasto krásné i ubíjející. Adrenalin z hraní si bohatě vynahradím jako trener, akorát jako hráč jsem usínal s klidnejši hlavou.
😉

foto: VK Ostrava