Z plánovaných čtyř zápasů se nakonec odehrály jen tři. Kladno opět našlo ve svých řadách pozitivní hráče, a tak zápas proti Lvům Praha muselo odložit. Pojďme se tedy společně ohlédnout za výsledky pátého kola.

Ostrava 0:3 Ústí nad Labem

22:25, 19:25, 19:25

Tento zápas měl podle mé prognózy vypadat úplně jinak. Ostrava měla bušit do servisu a svým klasickým pojetím volejbalu dotáhnout zápas minimálně do tie breaku. Jediný náznak tohoto scénáře jsme mohli vidět do stavu 16:11 pro domácí. Pak SKV podřadilo a pomalu, ale jistě dokráčelo pro výhru v prvním setu. Ostrava jakoby nemohla najít optimální sestavu. Střídalo se, co trenéru Václavíkovi síly stačily. Bohužel ji trenér ostravských do konce zápasu nenašel. Zato Luboš Vašina měl šťastnou ruku a do druhého setu tak poslal sestavu, která v tomto zápase vybojovala tři body.

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Jeli jsme do Ostravy s očekáváním, jak bude zápas probíhat. Po dlouhé době jsme hráli venku. Rozhodl první set, v jehož průběhu jsme zamíchali se sestavou a našli optimální složení, které na soupeře platilo. Mám radost, že jsme hodně bojovali, ale to my bojujeme vždy. Vážíme si každého vítězství, které přijde. Do Ostravy jsem se hodně těšil na známé prostředí a i na hráče.“

Pomalu začínám Ústí věřit, že v téhle sezoně udělají výsledek, na který manažer Miroslav Přikryl čeká už řadu let. Jejich spanilá jízda bude pokračovat proti Black volley Beskydy. Sám jsem zvědavý, jestli moravskou tour zakončí Ústí jako lídr ligy.

Volejbal Brno 3:2 VK ČEZ Karlovarsko
15:25, 25:21, 24:26, 25:23, 19:17

Když Přemysl Otakar II. stavěl hrad Špilberk, těžko si asi pomyslel, že o pár set let později bude v Brně ještě jiná pevnost. Kounička. Domácí Brno před tímto zápasem doma nepoznalo porážku. Zlí jazykové ale přeci jen poukazovali na fakt, že na jih Moravy míří trochu jiný soupeř, než kterého domácí vyzývali doposud. Mistrovské Karlovy Vary.

Jaké bylo ale překvapení domácích, když k zápasu nenastoupil velezkušený Lukáš Ticháček. Veškerá organizace zápasu tak byla na malém Martinu Kočkovi. V prvním setu ale absence zkušeného dirigenta hry karlovarských nebyla znát. S hlavní silou domácích - servisem - si hosté poradili a Kočka dovedl svůj tým k jasnému vítězství v první sadě.

Brno se ale nevzdává a v dalším setu se vrací do hry. Oběma trenérům vycházejí střídání. Ať už jde o Brněnského blokaře Jakuba Klejmona, nebo západočeského smečaře Lukáše Vašinu. Ostatně i kapitán domácích Michal Hrazdíra po zápase hodnotil velmi pozitivně výkony střídajících:

Karlovarsko začalo výborně v obraně. Ve druhém setu jsme zlepšili servis, následně se to utkání přelévalo ze strany na stranu. Jsem moc rád, že jsme to zvládli za dva body i díky skvělému výkonu našich mladých nadějí.

Zápas byl vyrovnaný a dospěl až do tiebreaku, kde už to vypadalo, že Vary povezou domů dva body. Brněnští ale odvrací několik match ballů a Martin Licek ukončuje nakonec utkání ve prospěch domácího Brna!

AERO Odolena Voda 3:1 VK Eurositex Příbram
25:16, 19:25, 25:20, 25:19

Tak a je to tady. Vodolka konečně vyhrála. Duel poslední s předposledním sliboval velké drama, které se nakonec nekonalo. Vodolka vlétla do zápasu jako L-39 a doslova sestřelila raketou vzduch-země Kocoury z kurtu. Druhý set ukázal, že Kocouři na Vodolku nepřijeli prodat svůj kožich lacino a zlepšenou hrou utkání vyrovnali. Zbylé dva sety byl zápas plně v režii Aera. Trenér domácích Martin Kop hrál proti svým bývalým svěřencům, a tak první výhra v lize proti Kocourům musela hřát dvojnásob. Naopak trenér hostů Klár cítí v týmu nepohodu, která tam logicky musí být. Zejména mu nevoní herní projev nahravače Viibera.

Petr Klár (trenér VK Euro Sitex Příbram):„Gratuluji soupeři k vítězství, ač nerad, ale já jsem zklamaný, takhle se nehraje o „čulibrka“. Vychází to od nahrávače, a jestli jsem ho nedonutil hrát emočně do dneška, tak já se na to koukat nechci. To můžu hrát s mladými.

Nezbývá nic než si vše týmově vyříkat a jít dál zápas od zápasu. Příbramští rozhodně nemají tým na poslední flek a my doufáme, že se konečně odrazí ode dna k lepším výsledkům.

Vodolce gratulujeme k výhře a věříme, že brzo přijdou další. Jak by řekl guru Jára, od teď už v tom nevidím háček.