V dohrávce 13. kola Uniqa extraligy mužů proti sobě nastoupí domácí VK Ostrava a Black Volley Beskydy. Nejde jen o jedno z moravských derby, ale jde o trochu víc. Oba týmy jsou velmi provázané. Nejen že spolu hráli spoustu zápasů v přípravě na ligu, ale pár přáteláků proběhlo i v koronavirové pauze. Oba týmy se totiž potkaly na soustředění v Polsku, kde tato utkání odehráli. Navíc pár hráčů oblékalo dres svého dnešního protivníka. Například domácí nahravač Jambor minulý rok válčil za Black Volley a hostující Čechmánek se Širokým v minulosti nastupovali za VK Ostrava. Můžeme tedy čekat zápas nabitý emocemi, který bude opepřen skutečností, že oba týmy se dokonale znají a bude tak složité soupeře něčím překvapit.  

,,Soupeře můžeme překvapit možná jen tím, že budeme hrát lépe nebo hůře než obvykle. Oba týmy se skvěle známe a troufnu si říct, že jak oni mají načtené nás, tak my máme načtené je," popisuje situaci před zápasem domácí Tomáš Jambor.

Milan moník na druhou stranu tvrdí, že v tomto zápase půjde hlavně o servis. ,,Nemyslím si ,že bysme se mohli vzájemně překvapit. Dneska to bude o tom, kdo bude lépe plnit taktické pokyny, a kdo bude odvážnější. Ostrava je doma silná, opírá se o skvělý servis ,takže si myslím že to bude hlavně o servisu a o příjmu".

Jak jsem psal výše, zápas bude hodně vyhecovaný. ,,Tak myslím si ,že takové to zdravé hecovani je tam vždycky, a jak říkáš je to derby moravských celků, takže jasně že chcem vyhrát a bude to boj," popisuje Moník.

Jak to celé dopadne?

Milan Moník: Těžko tipovat, ale nejedem do Ostravy prohrát ,takže 3:1 pro nás.

Tomáš Jambor: Věřím, že vyhrajeme my a vrátíme tak Beskydům porážku 3:0 z prvního kola. Samozřejmě bych chtěl vyhrát 3:0, ale střízlivě to tak úplně nevidím. Podle mě to bude velmi vyrovnaný zápas, ale nakonec po boji vyhrajeme 3:1.

Jak to celé dopadne a kdo z tázaných měl pravdu, se dozvíš dneska od 19:15 na ČT4 sport.

Foto: web VK Ostrava