Brána semifinále je po prvním zápase play-off pro hráče Monzy napůl otevřená. Pootevřeli si ji domácím vítězstvím nad týmem Tono Callipo Vibo Valentia z jihoitalské Kalábrie v poměru 3:1.

V semifinále hrál tým z milánského předměstí naposledy v roce 2002/03, kdy za něj nastupovaly hvězdy jako Nikola Grbič, Hristo Zlatanov a nebo později vynikající „beachař“ Holanďan Reinder Nummerdor. Kolektiv kolem Grbiče nakonec skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

Vero Volley Monza- Tono Callipo Vibo Valentia- 3:1

9.3. 2021, čtvrtfinále play-off A1

Střetnutí otevřel úspěšným útokem z „handy“ brazilský univerzál v dresu hostů s přezdívkou Abouba a získal pro svůj tým první bod zápasu. Začátek setu se vyvíjel lépe pro tým Monzy, když se ujal vedení 9:5. Na stavu 15:15 hráči Valentie dostihli domácí a mohlo se začít od začátku. Za stavu 17:16 pro domácí se na podání postavil Turek Lagumdzija a zaznamenal velmi důležité eso a zvýšení stavu na 18:16. Náskok si Monza vybudovala dokonce pětibodový a set získala poměrem 25:20. Poslední bod setu přidal blokař Beretta, který zastavil hostující signál „čtyři“ středem sítě.

Druhá sada se vyvíjela pro „Džávu“ a spol. zpočátku  dobře. Vedení 8:4 tomu nasvědčovalo. Hosté však zabrali a srovnali s domácími krok na 11:11. Následovala přetahovaná o každý bod do stavu 18:18. Poté Monza odskočila na 20:18 po šťastném bodovém bloku Beretty. Callipo neskládalo zbraně a ke srovnání zavelel Američan DeFalco akcí z „pipu“. Vzápětí přispěl svojí troškou do mlýna „účkař“ Abouba a na světelné tabuli svítilo skóre 20:20. Úporný boj o každý míč trval do chvíle, kdy obě mužstva měla na kontě 21 bodů. Džávovo eso a Lagumdzijovy útoky zařídily vedení Monzy v zápase dva nula na sety.

Směr třetího setu udávali od začátku hráči Vero Volley. Drželi si slibný náskok tří až čtyř bodů a vše šlo hladce až do stavu 14:9, pak nastala série Callipa. Hostům se podařilo snížit na rozdíl dvou bodů 15:13. Hra plynula, ztrátovalo se a domácí drželi stále dvoubodový náskok. To se však změnilo, když se skóre přehouplo přes dvacítku. V ten nejlepší moment pro Callipo, za stavu 21:21, přišel bodový blok na středu sítě, který zaznamenal dvě stě šest centimetrů vysoký Margulio a poslal svůj tým do jednobodového vedení.  Odpověď z druhé strany vyzněla jasně, Lanza to měl z „pipu“ na „prázdnou bránu“ a srovnal vývoj zápasu. Opět přetahovaná o každý „point“, ale úspěšnější byli v závěru aktéři z jihu. Vybojovaný setbol proměnil úderný smečař DeFalco vytlučením domácího bloku. Jeho získaný bod dal hostům naději na zvrat v celém zápase. Sada skončila poměrem 26:24 pro Valentii a šlo se do čtvrtého dějství.

Čtvrté dějství zahájil „čtyřkou“ středem sítě blokař Galassi a Monza šla do vedení 1:0. Domácí se poté dostali do vedení 6:1 a jejich šňůru pouze lehce pozastavil až útok Dirliče z doskoku, který  nahradil na postu univerzála Aboubu. Jízda domácích poté pokračovala a jejich bodový blok ve složení Beretta, Lagumdzija je poslal do vedení už 8:3. Vedení 12:5 a 13:7 jízdu jen potvrzovalo. Lagumdzija uprostřed setu zvyšoval na 17:13 akcí z „handy“. Do koncovky se dostali domácí s luxusním pětibodovým vedením 21:16. Při prvním matchbolu Monzy, při skóre 24:21, přišla ještě kosmetická úprava na 24:22, ale to bylo od hráčů Callipo Volley v tomto střetnutí vše. Souboj zakončil svojí smečí ze „čtyřky“ turecký univerzál Lagumdzija a Džáva se svojí partou mohl začít slavit cenné vítězství v prvním zápase čtvrtfinále play-off.

Co se zápasových čísel týče, MVP střetnutí získal právě turecký ranař Lagumdzija. Tento Turek s Bosenskými kořeny zaznamenal v zápase 27 bodů. Náš reprezentační smečař přidal na svoje konto bodů 13. Jestli se podaří Monze vstoupit do brány semifinále oběma nohama, se můžeme dozvědět už v neděli 14. 3. Odveta se uskuteční na jihu Itálie. „Výkop“ je naplánován na 15:45.