Lvi Praha se poprvé představili na domácí půdě a evidentně museli být nervozní. První zápas ligy totiž prohráli v Brně 3:0. Nebyla to ostudná prohra a dvě koncovky hrané do třiceti bodů mluví za vše, ale přece jen pro tým s titulovými ambicemi je málo hrát jen vyrovnané koncovky. Navíc hráli první soutěžní zápas v UNYP Aréně, kde zatím nemají dost natrénováno.

Skoro celý první set si Lvi drželi mírný náskok, který rostl až do stavu 21:16. V ten moment už nebylo v podstatě co řešit. Zlínští se ale nevzdali a předvedli nevídaný obrat. Osmibodová šňůra v podání Zlína kompletně otočila vývoj prvního setu. Za stavu 24:21 pro hosty to se Lvi nevypadalo dobře. Představte si, že prohrajete rozhodnutou koncovku a tím pádem i čtyři ze čtyř setů v nové sezoně. To by zamávalo kdejakým špičkovým týmem. Kdepak Lvi, set nevzdali a stylem velká kočka-myš první set otočili a vyhráli 27:25.

K druhénu setu se vyjádřím stejně jako trenér Macek k celému zápasu pro web cvf, takže nijak. Prostě 25:15.

Ve třetím setu, stejně jako v prvním, se vedení přelívá jako na houpačce ze strany na stranu. Za stavu 20:20 se Lvům na bloku splaší kladiva a šňůrou pěti bodů ukončují zápas 3:0 a připisují si první body do tabulky.

Lvi mají před sebou ještě hodně dřiny. Díky dvěma otočeným koncovkám mám ale pocit, že práce se sportovním psychologem nese své ovoce už teď. Pokud Lvi vyladí souhru a jejich hra najde lehkost, věřím, že jimi avizovaný boj o titul nabyde konkrétních obrysů.