No tak jo. V mém předzápasovém srovnání Lvů a Jihostroje jsem se trochu seknul. Předpokládal jsem pětiseťák a velmi vyrovnaný boj. Myslím, že Jihostroj na to měl, ale Lvi mi do toho hodili vidle. 3:0 pro domácí mluví za vše. Jak to tedy celé bylo?

Lvi: Dlouho jsem neviděl tak dobrý týmový výkon na servisu. Janouch klasicky škodil a varioval, paráda. Skakič je Srb, co má v ruce kladivo a za koncovou lajnou včera prodal, co tam měl. Nedejlkovič nadstandard a dokonce dal i eso. Mihajlovič slušně, vlastně jako ostatní. Jediný Paták mě za základní čárou nepřesvědčil. Jako špatný přihravač a zároveň blokař si troufnu říct, že bych to jeho yo-yo vklidu přihrál do prstů.

Obrana Lvů byla fenomenální. Jasně, když ti šlape servis, tak je to půl práce a do dvoj nebo trojbloku dojde i kuřák marihuany. Jenže je důležité tuhle komfortní situaci přetavit v blok a to se domácím víc než dařilo. Deset dek za tři sety je klasika, ale dostat Jihostroj na útoku pod 40%? Klobouček.

To jak se Lvi popasovali s dost slušným servisem Jihostroje mělo obrovský vliv na výkony v útoku. Skakič byl jak utržený ze řetězu a skládal bodovky na dvoje, troje a kdyby tam byly čtvery ruce, tak to složí na patery. Mihajlovič klasicky útočil  na 60%. Nedejlkovič zatloukl a pár hřebíků a Paták si uhrál svoje.

Velkou měrou výkonu Lvů pomohl Kuba Janouch. Pokud by v budoucnu měla vzniknout donášková firma, která by se honosila rychlostí, přesností a kvalitou doručení, měla by se jmenovat KB18.

Jihostroj: Myslím, že servis byla z pohledu Jihostroje ta nejlepší činnost. Příjem domácích 30% pozitivní a 15% excelentní mluví za vše. Donutit Lvy doma hrát velké množství balonů takříkajíc do plnejch, je boží, ale co z toho.

Díky víc než dobrému servisu si Jihostroj z tohoto zápasu odnáší celé tři bloky. Nechci si ani představovat, jak by to dopadlo, kdyby se Jihostroji za zadní lajnou nedařilo. Není se ale čemu divit. Pokud za zápas dojdeš desetkrát do trojbloku a máš z toho tři deky, tak je asi někde chyba. Netvrdím, že se nemohla v jednom zápase nakumulovat smůla a vše se od rukou blokujících hráčů odráželo tam, kam to nikdo nechce. Jenže když jsem viděl Petra Michálka, jak je na bloku krásně vysoko, ale zárověň úplně mimo, tak to na smůlu úplně házet nemůžu.

Útok hostů i po dobrém příjmu bych nebezpečností občas přirovnal ke krabici s koťaty. Neberte to nějak zle, ale tolik ulívek jsem ze strany Jihostroje neviděl ani nepamatuju. Dokonce jsem viděl jednou zahrát prstama přes z výskoku. Chápu, že zápasů je v poslední době dost, ale zároveň si myslím, že únava vám nebere odvahu na útoku.

De Amo je na hřišti hrozný sympaťák a vlastně se na něj rád koukám. Včera mě ale pěkně ........ Hrál šablonovitě a bez nápadu. Vlastně úplně plynule zapadnul mezi výkony ostatních. Zkrátka, když se nedaří, tak se nedaří.

Co bych tak napsal závěrem? Možná jsem dal Jihostroji až moc velký kartáč. Asi jo. Jenže já ten klub mám rád a i lidi co v něm hrají a samotného mě neuvěřitelně štve, když jejich výkony hraničí s trapností. Vzdyť oni jsou v lize něco jako superhráči. No nic, jdeme dál. Míč je kulatej a podobný řeči.

Lvi si zasloží jeden velkej stand up ovation. Když jsem na začátku viděl, že nebude hrát Luke Smith, tak jsem si říkal, že půjdem za hodinu domů. No a šli jsme. Bylo to ale úplně obráceně. Jestli takhle budou Lvi hrát i nadále, tak věřím, že zavřou ústa všem posměváčkům, kteří na začátku sezony nevěřili síle jejich týmu. Takže i mně. Protože to co včera předvedli, byl výkon hodný mistra.