Vedení dva nula a matchball na ruce. K titulu chybělo málo, aby mohli Varští fandit společně s fanoušky v autech před halou..

První dva sety patřily na hřišti pouze jednomu týmu. Karlovy Vary předváděly takřka bezchybný výkon a směle kráčeli k zisku titulu. Ostatně i někteří funkionáři klubu už se viděli po zápase se zlatou medailí na krku. ALE!

Celý tým Karlovarska šlape na výbornou. Univerzál Patrik Indra předvádí sebevědomé výkony, zbytek týmu také jede jako dobře namazaný stroj. Ale v určitý moment se daří odpřijímat a ubránit Lukáše Wieseho a jakoby se celý stroj trochu zadrhl. Přestože zbytek mančaftu hraje pořád stejně dobře, stačí prakticky odbránit jednoho hráče a Karlovarsko začalo mít problém.

Je Wiese nejdůležitějším hráčem Varů? foto © Karlovarsko

Ostatně tak kvalitní tým jako Jihostroj zkrátka a dobře jednou musel začít hrát dobře a tak se stalo doslova za minutu dvanáct. V koncovce třetího setu, do které šly Vary se slibným vedením do koncovky. Od tohoto momentu jsem viděl to sebevědomé družstvo z jihu čech, které jsme si pamatovali ze základní části, ale i z předchozích utkání v playoff. Ke skvěle hrajícímu Filipu Rejlkovi se postupně přidali i ostatní spoluhráči a Karlovy Vary se nestačily divit, co se to děje. JihoSTROJ se konečně, dle mého poprvé ve finále, rozburácel a naznačil, že rozhodně nic ve finále nevzdává.

Kdo zastaví Filipa? foto © Karlovarsko

Vraťme se ještě na skok k Filipu Rejlkovi. Skvělý výkon tohoto matadora. 34 bodů, z toho pět na servisu a dokonce si "Fíla" připsal i jeden blok, což patří mezi jeho nejoblíbenější herní dovednosti. Klobouček!

Za povšimnutí a vypíchnutí ale stojí ještě jedna událost ze zápasu. Radek Mach se vrátil po zranění na palubovku a předvádí kvalitní výkony. V tomto zápase se ale zase tolik nedařilo. Někdy to prostě nesedne a o to byla ještě obdivuhodnější reakce, se kterou se v průběhu třetího setu ozval a doslova si řekl o střídání. René Dvořák poslech a Peter Ondrovič se oběma odměnil skvělým výkonem. Ostatně to byl právě on, kdo odvracel matchball útokem středem.

foto © Jihostroj

Že bychom našli onen zlomový bod zápasu? Celé série? Když sám kapitán týmu tímto nevídaným rozhodnutím de-facto zrestartuje celý tým? Klobouček..

Jsme moc rádi, že finálová série nekončí a věříme, že v pátečním střetnutí Jihostroj uhájí domácí palubovku a pošle zápas do jednoho rozhodujícího finále. Ne snad že bychom nepřáli Varům titul, ale jakožto nezaujatí fandové volejbalu určitě chceme vidět letos ještě co nejvíc show!

"Valda" by si taky zasloužil v článku hodně prostoru! © Jihostroj

V textu není zmíněno plno dalších skvělých výkonů, ale to by byl tak dlouhý elaborát, že byste nedočetli skoro nikdo do konce.. :)