Tento očekávaný zápas se odehraje netradičně v úterý. Proč? Protože Kladno teď bylo díky pozitivně testovaným hráčům out a má herní manko. Pojďme se tedy společně podívat, za jakých okolností proti sobě týmy nastupují a jak to podle mě celé dopadne.

Je pozdě večer a já nemůžu spát. Myslím, že jak trenér Fortuník, tak trenér Klár na tom budou podobně. Není se čemu divit. Zítra je čeká zápas, který pro oba dle mého názoru hodně znamená.

Začnu trenérem Fortuníkem. Jeho svěřenci nehráli ani nepamatují a předpokládám, že docházka na tréninky v posledních týdnech netrhala rekordy. Co to pro Kladno znamená? Za mě vidím dvě varianty. Ta první a méně pravděpodobná  je, že kluci budou mít takzvanou falešnou formu a půjde jim, na co šáhnou. Ta druhá, která pravděpodobně trenéra Orlů jen tak nenechá spát je, že než se jeho svěřenci rozkoukají, bude po zápase.

Trenér Klár to má možná ještě pestřejší. Pojďme si jeho situaci v kostce popsat. Představte si, že prohrajete osmé utkání v řadě proti svému bývalému klubu, ze kterého jste neodešel úplně jako Zenbuddhista a přitom víte, že Kocour má sedm životů a tenhle byl poslední. Navíc vám moc nehraje do karet, že nemáte v pořádku chemii s prvním nahravačem a všechna vaše prohlášení směřovaná k jeho osobě se dají vyložit jako vzkaz prezidentovi klubu: „Tak Dane, buďto já nebo si Viiber."

Upřímně přeju oběma trenérům pevné nervy. Bude to bitva a vyhrát ji může opravdu kdokoliv. Tenhle zápas sice možná nebude ten z nejvolejbalovějších, ale rozhodně bude nabitý emocemi na obou stranách a to já mám rád.

Kdyby si náhodou někdo myslel, že jsem na trenéra Klára zlý, tak to tak rozhodně není. Jen popisuju, jak to na mě působí z venku. Rozhodně mu jeho situaci nezávidím. Pokud to ale všechno ustojí a Kocouři se zvednou, ( v což upřímně doufám), tak smeknu.

Foto: Jan Šriter a Roman Mareš