Už dluhých 8 let Ústečtí nevyhráli proti Jihostroji České Budějovice. I poměr setů je hrozivý a to 48:2. Podaří se to dnes ústeckému SKV změnit?

Ústí hraje doma skvělý volejbal a potvrdila to tuhle sezonu už několikrát. V prvním kole proti Dukle, nebo proti Brnu či Kladnu. Je víc než jasné, že by SKV svou kůži nemělo dát jen tak snadno. Jedinou pochybnost o vyrovnanosti zápasu mi přináší fakt, že se severočechům moc nedaří na postu univerzála. Dokud byl na hřišti Kobolka a mlátil do toho hlava nehlava, Ústí šlapalo jako hodinky. Pak se uzdravil Kramár a bylo cítit, že se sice vrací do formy, ale velmi pomalu. Kobolka neudržel nastolené tempo z úvodu sezony a mimo formu mu odešlo i rameno, což je v tento moment pro Ústí velmi bolestná ztráta.

Jihostroj si jede klasicky tu svojí. Předvádějí stabilní výkony, a když se někomu jo zrovna nedaří, tak šáhnou do svého širokého kádru a vzájemně si pomůžou. Zápasové tempo Jhostroji nemusí úplně svědčit, přece jen má základní sedmička věkový průměr hodně přes 30, ale zatím kluci drží a únava je na nich vidět jen sporadicky. Moc mínsů oproti Ústí tedy nevidíme. Maximálně specifická hala Sluneta může být pro Jižní stroj malou komplikací.

Jak to tedy vidím já. Jelikož se Ústí momentálně trochu trápí na útoku a Jihostroj má jednu z nejlepších obran v lize ( Radek Mach je druhý nejlepší blokař soutěže podle Smart Volley), tak výsledek 1:3 z pohledu domácích by měl být adekvátní.

No jo, ale je to jen sport, míč je kulatej a v Ústí je možné všechno. Fandím dobrému volejbalu, který očekávám a ve skrytu duše si přeju senzaci. 8 let bez výhry už je moc.