V Extralize mužů se definitivně rozhodne. Pevně věříme, že na rozdíl od extraligy žen se vše rozhodne na palubovkách a nedojde k finálnímu verdiktu u zeleného stolu.

VK ČEZ Karlovarsko vs. VK Jihostroj České Budějovice

Poprvé v historii se střetnou tyto dva kluby ve finále mužské extraligy. Po základní části rozhodoval o prvním místě ve prospěch západočechů pouze lepší poměr setů, protože bodů měli oba finalisté stejně. Po pětapadesáti. V sezoně se tyto dva velkokluby setkaly dvakrát. Pokaždé se radoval domácí tým výhrou 3:1.

Chcete vědět, jako to vypadalo mezi finalisty v minulých playoff? Odkážeme vás rovnou na perfektní článek na webu Jihostroje. Mediální práce Českých Budějovic se nám hodně líbí!

Bylo by ale nefér nezmínit i Karlovarsko. To nás také zásobuje materiálem a rozhovory. Ovšem co se týče shrnutí před finále, tam u nás zvítězily Budějce. A kdo nakonec zvítězí v samotném finále?

Oba týmy by měly disponovat tím nejlepším, co mají na soupiskách a marodky zejí prázdnotou. Ostatně v to doufáme i ve zbytku celé série a věříme, že se můžeme těšit na vyrovnanou sérii. Ale neříkali jsme to samé před sérií Dukly a Jihostroje? A nakonec jihočeši přežili několik kritických momentů a přehráli liberecké v nejnižším možném počtu zápasů.
Oproti tomu Karlovy Vary po náročné sérii s Kladnem museli pořádně zabrat i proti Pražským Lvům. Zakusili i porážku a jak Karlovarsko již dlouho hlásá, do všeho jdou s pokorou. Přesto věříme, že vyhraje tým, který porazí ten druhý na hřiště soupeře. Nakročí pravou nohou na palubovku Karlovarska Jihostroj? A nebo si západočeši pohlídají domácí prostředí a vydají se poprvé v sezoně loupit na palubovku jihočechů.

Utkání sledujte od sedmi hodin na ČT Sport.

VK DUKLA Liberec vs. VK Lvi Praha

Pro koho bude větší zklamání případná prohra v sérii hrané na dva vítězné zápasy? Respektive pro koho by to byl větší průšvih? Po úspěchu v Českém Poháru si jistě Dukla pomýšlela i na finálovou účast v samotné extralize. Narazila ale na koncentrovaně a precizně hrající Jihostroj, který nakonec po třech zápasech vystavil stopku. Dokáží se nabudit severočeši do tohoto souboje?

Lvi nemají co ztratit. Tak to v rozhovoru pro Pražský Deník říká kapitán Jakub Janouch. Bylo by ale čtvrté místo bez medaile tečkou, se kterou by se ambiciozní vedení spokojilo? Nemyslíme si. Pražané letos Duklu porazit ještě nedokázali, ale díky uzdraveným oporám jistě budou moct zkušenější Dukle rozhodně zatopit.

Kdo tak nakonec odejde s prázdnou? První zápas začíná v šest hodin a k sledování bude na czechvolley.tv