Ještě než se pustí volejbalisté do bramborového salátu a kapra, extraliga bude mít na programu dva zápasy, které definitivně upraví tabulku extraligy před Vánočními svátky.

Black Volley Beskydy vs. VK Jihostroj České Budějovice

Těžká písemka čeká Beskydy. Přestože v domácím prostředí předvádí stabilně lepší výkony než na hřištích soupeřů, přeci jen přijede první tým tabulky. V krátkodobé historii klubu se s Budějovicemi setkali beskydští celkem třikrát, pokaždé nebrali ani bod. Podaří se zlomit tuto bilanci?

Beskydy se ve své druhé sezoně snaží probít do lepších pater tabulky, ale místo přesvědčivých výkonů se poslední dobou tým hledá a je schopný s papírově slabšími soupeři ztrácet jeden bod za druhým. Přestože tým disponuje bezesporu kvalitními jmény, v jistých fázích zápasu se stále hledá. Možná právě výhra nad silným soupeřem se zvučným jménem může tým pod vedením trenéra Jakuba Salona nakopnout.

Oproti tomu České Budějovice nebudou chtít ponechat jakoukoliv nadílku v dalekých Beskydech, snad kromě úspěšných smečí a bloků. Utkání začíná již v 16:00.

SKV Ústí nad Labem vs. VK ČEZ Karlovarsko

Ústí nad Labem si opět střihne dva zápasy ve dvou dnech. V pondělní televizní dohrávce si nakonec odváží tři body po dvouhodinové, byť "jenom" třísetové bitvě s Odolena Vodou. Severočeši tak mají prakticky splněno. Podaří se překvapit i v zápase proti jednoznačnému favoritovi? Ústí ale řeší drobný problém. Po zdravotních problémech Kramára se na marodku v dnešním zápase poslal i Ivo Kobolka. Ten obětavým zákrokem a skokem do reklam sice zachránil balon, sám se ale připravil prakticky o rameno. Do hry se tak dostává Martin Pavlovský. Posila z Valašského Meziříčí se zapojila k týmu teprve minulou středu a vypadá to, že si rovnou zahraje i v základní sestavě proti Karlovarsku..

Na druhé straně marně vyhlížíme v posledních dvou zápasech také univerzála. Švéd Fredric Gustavsson absentuje v sestavě a kdoví, kde je mu konec. Sečetly se dny švédského internacionála v západočeském klubu? A nebo seveřana zkrotila pouze nějaká akutní viróza. Třeba se dozvíme víc právě po zítřejším zápase mezi SKV a Karlovarskem.. Zápas začíná, jak je v Ústí zvykem, v 17:00..

úvodní foto © VK Karlovarsko