Asi už jste možná zaregistrovali, že v květnu čeká Český volejbalový svaz volba nového předsedy. Donedávna jsme měli tři kandidáty. Obhajujícího Marka Pakostu, Jiřího Popelku a Miroslava Přikryla. Teď ale na scénu přichází nová tvář. Karel Kvasnička 1. dubna ohlásil svoji kandidaturu. Pro volejbalovou komunitu nejde o neznámé jméno. Karel byl dlouholetým reprezentantem a elitním smečařem světového formátu. Proto nás jeho kandidatura nepřekvapuje a věříme, že jeho excentrická osobnost může rozpohybovat doposud klidné vody českého volejbalu.

Karle, jak Tě proboha napadlo kandidovat na předsedu?

Přemýšlel jsem o tom už dlouho. Volejbal u nás může vést každý pako, tak proč ne já? Takže po konci volejbalové kariéry v roce 2015 jsem se rozhodoval, co dál dělat a předsedování bylo pro mě tedy jasná volba. Šest let jsem se na to připravoval. Hráčsky za sebou něco mám, takže volejbalu rozumím. Navíc jsem párkrát v životě držel týmovou pínu, a tak rozumím i financím.

Není to málo?

Nemyslím. Když bylo potřeba, tak jsem se naučil smečovat levou rukou, takže pokud něco nebudu vědět nebo umět, tak nemám problém si to dostudovat.

Jaká je tvoje vize pro český volejbal? Co by jsi chtěl změnit?

Český volejbal není momentálně moc sexy. Dresy jsou uplejší než dřív, to ano, ale mohly by být víc. Hlavně trenýrky. Tam vidím ohromný potenciál přilákat do tohoto sportu víc diváků. Navíc účesy hráčů už nejsou tak zábavné jako kdysi. To bych chtěl taky určitě pozvednout. Sám jsem v tomhle oboru expert a mám již připravenou koncepci, která vychází z mých letitých zkušeností.

Je ti jasné, že pokud chceš ve volbách uspět, musíš sjednotit Čechy a Moravu. Jak to uděláš?

Obecně se ve vrcholném vedení svazu moc nekalí a to vede ke špatné komunikaci a komunikace je základ. Takže plánuju velkou párty pro všechny volitele, kterou zorganizuju ve "Dřevákách". Tam to má atmosféru. Dáme pár zelenejch, pokecáme, zavzpomínáme na starý dobrý časy a zakopeme válečný sekery. Zkrátka, jako zamlada.

To zní skvěle. Máš nějaké heslo, s kterým jdeš do voleb?

Jasně. Sice jsem ho nevymyslel, ale přijde mi, že se hodí do jakýchkoliv voleb. "Nikdo vám nemůže dát tolik, kolik já vám můžu slíbit".