Charles Frederick „Karch“ Kiraly ze Spojených států je mnohými považován za největšího volejbalistu vůbec. Lásku k volejbalu zdědil po svém otci. Ten pocházel z Maďarska a sportu pod vysokou sítí se věnoval hlavně při studiu lékařské fakulty. Do USA emigroval po Maďarském povstání v roce 1956. Čtyři roky na to se v Michiganu narodil malý Karch (Karlík). Naštěstí se s rodinou přestěhovali do LA, kde se Karch po zkušenostech s šestkovým volejbalem poprvé seznámil s beachvolejbalem. V patnácti letech sledoval v televizi reprezentační výběr Ruska a slíbil si, že je jednou porazí. Po střední škole nastoupil na slavnou UCLA, kde vyhrál tři tituly NCAA a dvakrát byl vyhlášen MVP celé soutěže. Navíc se zde seznámil se svým budoucím partnerem pro beachvolejbal Sinjinem Smithem.

Ve svých jednadvaceti letech dostal poprvé pozvánku do národního týmu, se kterým v roce 1984 vyhrál zlatou olympijskou medaili. Bohužel do Los Angeles nepřicestoval tým Sovětského svazu. Musel tedy počkat ještě dva roky. To, co si v patnácti slíbil u televize, se mu splnilo v roce 1986 na MS ve Fracii, kde ve finále USA porazili SSSR a stali se tak mistry světa. Na tomto turnaji figuroval i československý tým a skončil na osmém místě. Míra Nekola dělal asistenta trenérovi Lázničkovi a na toto téma se nám rozpovídal v našem podcastu Na Handě.

Po tomto turnaji FIVB  poprvé prohlásila Karche za nejlepšího hráče na světě. Druhé zlato získal na olympijských hrách 1988. Mimo jiné vyhrál i světový pohár 1985 a panamerické hry 1987.  V Evropě hrál za italskou Ravenu. V devadesátých letech začal hrát profesionální beachvolejbalovou tour AVP, kde vyhrál přes 140 turnajů. Velkou část úspěchů získal se Sinjinem, ale před olympiádou v Atlantě ho opustil a začal hrát s Kentem Steffesem. Společně nakonec olympiádu vyhráli a Karch tak dokázal to, co nikdo před ním a nikdo po něm. Vyhrát olympiádu v obou volejbalových sportech. Momentálně trénuje americký ženský tým, se kterým naposledy vyhrál bronzovou medaili na olympiádě v Riu.