Naši kluci do 18 let věku jsou v Italské Lecce. Po prohře s Polskem, se kterým v přípravě hráli i sparing, porazili postupně Bělorusko a včera i Německo 3:0. To jim zajistilo postup do Semifinále, kde je čeká Bulharsko. Dnes volný den k regeneraci a zítra hurá na silové Bulhary.

„Máme tu dobré tempo zápas – den na trénink a regeneraci – zápas. To nám dovolí si odpočinout i připravit se na dalšího soupeře.“ Říká Ivan Pelikán z trenérského dua.

Kdo je podle tebe favorit (kromě nás samozřejmě)?

Myslím, že ta finálová skupina je velmi vyrovnaná. Domácí Italové nevypadají zle, ti Bulhaři to je takový silový volejbal a Poláci taky nehrají špatně. Ale myslím, že to je celé otevřené.

Jak vnímáte na místě restrikce kvůli Covidu?

Je to dost přísné, prošli jsme již dvěma testy, na každém tréninku a zápase nám měří teplotu, v hotelu máme samostatné patro, nikdo nesmí vycházet z hotelu, snaží se nás prostě maximálně oddělit. Přesuny jsou autobusem, který je jen pro nás. Mimochodem ty jejich testy jsou vcelku brutální. U nás jedna dírka, tady do obou a i do krku a dost hluboko - to fakt zabolí.

To je jak kdyby to chtěli najít za každou cenu…

No asi si chtějí být spíš jistí, všude jsou dezinfekce apod. Každopádně, musím zaklepat, že se to u nikoho z našich neobjevilo.

To je dobře. Některé týmy vlastně ani nepřijeli, že? Řekl bys i jako favoriti?

U Rusů bych neřekl, ti jsou letos slabší, ale u Francouzů ano, ty prostě nepustila jejich hygiena.

Na to se ale historie neptá. :-)

Máš pravdu, že to je ulehčení, mít o dva soupeře méně. Zatím díky tomu máme i hezký ten herní program.

Česká reprezentace 2003/2004 před zápasem

Pojďme k našemu týmu. Co se nám daří? Za co jsme rádi?

Jsem opravdu rád, že se nám daří to, co jsme natrénovali v přípravě a na trénincích. U Poláků to ještě nešlo podle představ, ale pak už jo.

To je moc dobře. A co bys popsal jako naši zbraň?

Myslím, že se nám daří naše ofenzíva a obrana na síti. Náš útok je pestrý a rychlý. Pole a servis věřím, že ještě doladíme.

Ano, střelbu do zóny IV jsme měli tak dvakrát rychlejší než Němci.

Ty Němce jsme ale udělali hlavně blokem. Dostali jsme je pod tlak a udrželi je tam.

Skvělý! Držím palce dál! Dejte i těm Bulharům!

Jumbo

Tomáš Malčík, Ondřej Smolka, Ivan Pelikán