V téhle volejbalově uspěchané době tady máme další televizní zápas. Nastupují proti sobě dva týmy, které mají v tomto ročníku Uniqa extraligy ty nejvyšší ambice. Jihostroj je zatím dokazuje všude kde hraje, zatímco Lvi po kostrbatém začátku stoupají tabulkou sice pomalu, ale jistě. Není se čemu divit. Oba celky jsou skvěle postavené. Jihostroj vsází na léty prověřenou zkušenost, zatímco Lvi dali vše na oltář vědy (Smart Volley). V tomhle zápase vidím velký příběh. Zkušenost nebo věda, ověřené postupy nebo nové možnosti, De Amo nebo Janouch? Pojďme se společně podívat, jak tento zápas kola vidíme my.

Je to velmi prosté. Jihostroj si jede do Prahy pro body a rozhodně chce všechny tři. Favorita bysme tedy měli, ale co na to Lvi? Ty svou kůži doma v UNYP aréně rozhodně nedají zadarmo. Potvrdili to už v zápasech proti Brnu nebo Ostravě. Na druhou stranu konfrontace proti Dukle Liberec nevyšla Lvům podle představ. Má to znamenat, že Pražané na top týmy nemají? To rozhodně ne. Lvi to koneckonců potvrdili minulý týden v Challenge cupu, kde postoupili do semifinále. Jde o to, že pokud se útočná osa Skakič, Mihajlovič a Shith potkají ve stejné formě s nahravačem Janouchem, tak mohou porazit každého.

Tenhle zápas podle mě dospěje do tie breaku, a ten vyhraje ten šťastnější. Lvi mají formu a hrajou doma, ale cesta z Ukrajiny se na nich mohla podepsat. Jihostroj má formu pořád, ale sil už ubývá. Všechny tyto zkutečnosti říkají jediné. Bude to super zápas. Pokud fandíš dobrému volejbalu, tak si ho nemůžeš nechat ujít.