VK ČEZ Karlovarsko se stalo v relativně krátkém čase stálicí mezi volejbalovou špičkou Uniqa extraligy mužů. V poslední sezoně, která díky Koroně skončila po základní části, Karlovarsko obsadilo první místo, a tak západočeskému klubu vznikl nárok hrát hlavní soutěž volejbalové Ligy Mistrů. Karlovarsko se této role hrdě ujalo a začalo svou účast připravovat. Na začátku přišly problémy s halou. Pak změna systému soutěže, lockdown profi sportu a zranění ústřední postavy týmu Lukáše Ticháčka. Jak se s těmito komplikacemi klub popral, a jak vidí první turnaj letošní LM prezident VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný? To se dozvíte v krátkém rozhovoru.

Liga mistrů mi přijde tuhle sezónu pro Karlovarsko zakletá. Složité vyjednávání výjimky na halu, změna formátu, lockdown pro profi sport a zranění Ticháčka. Čekal jsi při odjezdu týmu nějaký další průšvih?

Naštěstí vše řešili Jan Meruna a Ondra Hudeček, takže se mne úplně přímo nedotýkaly případné problémy v provozu. Po dlouhé době jsem řešil sport. Radoval se i trpěl. Žil jsěm chybami našich hráčů i jejich dílčimi úspěchy a uvědomil jsem si, že nás čeká ještě strašne dlouhá cesta, a že jako klub nevíme mnoho o tom, jak být a hrát na topu. Což je někdy trochu skličující a vracíme se pak zpátky k financím. Mít finance není záruka úspěchu, ale nemít je, znamená v tomto byznysu rovnou změnu strategie směrem níž.

Hledali jste nového nahrávače za zraněného Ticháčka. Nakonec jste velmi rychle přivedli Holanďana Wessela Keemnika.

Věděli jsme, že těžký turnaj LM v Trentu bude extrémně obtížný i s Ticháčkem. Bez něj ještě horší a to i přesto, že Martin Kočka zatím překvapuje a to velmi pozitivně. Nechal jsem další rozhodování na vedeni A- teamu a dopadlo to takto. Určitě je to pomoc a my můžěme dát čas Lukášovi se dát do kupy na důležitou část sezony.

Výkony týmu na turnaji v Trentinu byly víc než sympatické. Čím myslíš že to bylo?

Bylo to sympatické. Velký rozdil od prvního účinkování. Nicméně na sympatičnost se to nehraje. Měli jsme tři možnosti ukrást top výsledek a nepovedlo se nám to ani jednou. Jako nejvetší problém vidím nedostatek konfrontace. Nemyslím to zle, ale potvrdilo se nám, že v části setů jsme schopni s nimi držet krok. Jsme i v něčem lepší. Pak ale oni podřadí, my uděláme 2-3 chyby a konec. Takže to vypadá sympaticky, ale jsme stále daleko. Jako team, jako klub, jako liga. Otázka na nás jako vedení je pouze jedna: jestli jsme schopni naplnit naše ambice.

Jaké jsou další plány pro ligu mistrů?

Plán je účastnit se a vyhrávat.  LM může hrát jen jeden, druhý možná kvalifikaci. Takže už účast je těžká. Odhaduji, že v extralize udělá minimálně 5 družstev vše proto, aby se LM mohlo zůčastnit. Osobně jsem rád, že hrajem. Výsledky mně neuspokojily, ale říkám, možná chci více, než reálně jde.