Bylo by nespravedlivé zapomenout i na ženskou volejbalovou složku. Po české dvojici Habr, Polák se ze zisku trofeje radovala i česká reprezentantka.

Plán tamního svazu uspořádat finále obou kategorií v jeden den na jednom místě se jeví jako dobrá propagace volejbalu v zemi, již můžeme obdivovat díky mnoha horským údolím a vrcholům. Bohužel aktuální koronavirová krize zhatila možnost zaplnit arénu diváky a tak se finále, stejně jako u mužů, uskutečnilo v  severošvýcarském Wintherthuru bez přítomnosti fanoušků. Den finálového střetnutí byl naplánován na 27.3. v půl šesté.

Kateřina Holásková hrající na postu blokařky, získala trofej v barvách týmu VC Kanti Schaffhausen. Ve městě ležícím na hranici s Německem působí již šestým rokem a v současnosti má, jak to již tradičně u kapitánů týmů bývá, podtržené číslo dresu. Dosavadním nejlepším výsledkem jablonecké rodačky je druhé místo v tamní lize z loňské nedohrané sezóny.

Finále dvou klubů, Viteos NUC vs. VC Kanti Schaffhausen, které se utkaly již v semifinále ligy, mělo vyrovnaný průběh.

První sada byla záležitostí týmu naší reprezentantky. Další dva sety bral na svojí stranu tým Viteos. Ovšem čtvrtá sada byla jasnou záležitostí pro tým Kanti. Přišel na řadu, stejně jako v případě mužů, tiebreak. V něm se štěstí přiklonilo na stranu Schaffhausenu při konečném skóre 15:13. Radost na straně vítězek byla obrovská, aby ne, vždyť tým Kanti dokázal opanovat pohár po dlouhých dvanácti letech. Vítězstvím ve finálovém utkání tým české blokařky oplatil klubu Viteos vyřazení v semifinále ligového play-off.

Nejlepšími hráčkami byly zvoleny z řad Viteosu Olivia Wassner, mladá švýcarská nahrávačka se zkušenostmi z americké washingtonské univerzity. Na straně VC Kanti se stala nejlepší aktérkou zápasu Korina Perkovac, dvaadvacetiletá Švýcarka hrající na postu smečařky s pár zápasy v reprezentaci Helvétského Kříže na kontě.

Obě družstva ještě čekají závěrečné boje v play-off ligy. Tým Schaffhausenu má na programu střetnutí o třetí „flek“ proti celku Aesch Pfeffingen. Zajímavostí je, že se utkají první a třetí tým po základní části. Série se hraje na dva vítězné zápasy. První dvě utkání jsou na programu 5. a 10. dubna. Kolektiv z klubu NUC Viteos musí hodit porážku z poháru za hlavu a koncentrovat všechny svoje síly na finále play-off proti Düdingenu. Zápasy o ligovou trofej budou absolvovat kluby, které skončily na čtvrtém a sedmém místě po základní části. Série se hraje na tři vítězná utkání a „ výkop“ prvního z nich je naplánován na 5. dubna.

Na závěr je potřeba zmínit bitvu o Superpohár, která se má konat 18. září v Mobiliar Aréně poblíž Bernu a postupují do něj první celek z poháru a vítěz ligy.

27.3.2021 Winterthur:

Viteos NUC vs. VC Kanti Schaffhausen: 2:3 (23:25, 25:22, 25:23, 13:25, 13:15)

FOTO: Facebook VC Kanti Schaffhausen