Již čtvrtou sezonu vede Hanačky od Bečvy Olomoučák sídlící v Brně – Radim Vlček. Letos chce vsadit na mladé hráčky a juniorky, sahá pro posily pouze do českých řad, angličtinu v tělocvičně nepostrádá. Vsází také na poctivou přípravu. Odpracované soustředění v Luhačovicích, třífázové tréninky, společné snídaně a obědy jsou zásadními instancemi pro úspěšné účinkování v letošním ročníku ženské volejbalové extraligy.

Radime, jaká byla příprava?

Příprava byla krátká, ale o to intenzivnější. Poprvé v historii bez přípravného turnaje v hale. Zúčastnili jsme se jen jednoho turnaje na antuce – na Vysočině v Bezděkově.

Které hráčky kádr A-týmu opustily?

Po dvou sezónách odešlo libero Nikola Vaňková, po návratu z rakouské ligy Markéta Kukučová. Hned v březnu také hned zpět do domoviny odcestovaly zámořské posily Jackie Oestreich, Olivia Rusek, Krysteena Davis, odešly odchovankyně Anna Řihošková a Vendula Burešová. Již během loňské sezóny přestoupila do slovenského extraligového klubu Nového Mesta nad Váhom Sára Kuželová. Citelnou ztrátou je i Veronika Tinklová, která podruhé v kariéře odchází na mateřskou dovolenou.

Došlo i k nějakým dalším změnám, co se týče realizačního týmu družstva?

Ano, po třech letech opustil pozici asistenta trenéra Michal Derych. Jeho pozici u týmu zastane statistik Jan Moravčík.

Koho se Ti podařilo po nepříliš vydařené loňské sezoně, kterou předčasně ukončila pandemie koronaviru, přivést do mančaftu?

Zpět se po několika letech vrací Lucka Polášková. Z brněnských Šelem se nám také podařilo získat Terezu Diatkovou a Annu Přibylovou, ta u nás dohrávala minulou sezonu. Mezi děvčaty bude možno vídat také královopolskou odchovankyni Markétu Plešingrovou. Plnohodnotně se připojily odchovankyně Aneta Köhlerová a Adriana Kulová, dále pak určitě i z jižních Čech Silvie Pavlová a z Prostějova Veronika Boudová.

Jak bys zhodnotil fungování nových posil?

S posilami jsme spokojeni, ale tým si na sebe musí zvyknout. Zápas od zápasu se souhra v družstvu i mezi jednotlivými děvčaty lepší.

Liberec se stal prvním soupeřem, se kterým se v extralize utkáte. Dokonce máte v zádech i výhodu domácího prostředí. Co vystihuje hru severočeského soupeře?

Podle všeho bude disponovat obrovskou kvalitou, protože se jedná o tým, který by měl aspirovat na medailové pozice.

Co vaše letošní ambice? Žádný z týmů nemůže sestoupit. Byl i toto jeden z faktorů, který ovlivňoval skladbu družstva pro nadcházející sezónu?

Přistupujeme k této sezóně tak, jako by byla sestupová. Chceme hrát co nejlepší volejbal, který bude především nadšený, bojovný a týmový. A chceme, aby takový volejbal zaujal naše fanoušky a diváky.

Foto: Volejbalový klub Přerov, živý maskot se jmenuje BÓŽA