V Itálii už se hrají soutěžní zápasy. Krom klasického poháru, kde Monza s Donovanem Džavoronokem vyhrála 3:0 nad Vibo Valentií, hrála i Čivitanova s Janem Hadravou - semifinále Super Poháru.

Zápas se hraje na dvě vítězné utkání. První semifinálovou dvojicí Je právě zmiňovaná Hadravovo Čivitanova, která cestovala do Trenta. Zápas nakonec rozhodoval až tiebreak, ve kterém byli šťastnější domácí.
Druhou dvojicí jsou účastníci loňského finále. Perugia hostila Modenu a vyhrála v domácím prostředí 3:0. Odvety se hrají nadcházející neděli.

Honza Hadrava nám po zápase odpověděl na pár otázek:

Jaké to bylo hrát konečně soutěžní utkání po takové době? Pamatuješ si vůbec, které bylo to poslední?

No moc jsem se těšil, ostatně asi jako každý. Sice jsem měl možnost v létě hrát utkáni na beachi, ale to není totéž. Naposled to bylo 11. března, tudíž více než půl roku zpět. Bylo to utkání v Polsku proti Radomi. Toto utkání pro mě bylo též poslední utkání v barvách Olštýna.

K samotnému prvnímu zápasu super poháru. S tradičním rivalem Trentinem to napoprvé jen tak tak nevyšlo. Co musíte zlepšit do odvety?

No nevyšlo, ale hlavní rozdíl byl v podání. Jelikož útočně jsme na tom byli líp. Obranou taky, ale rozhodoval poměr es a chyb na servisu. My měli 26 chyb a jenom 5 es. Oproti domu soupeř 20 ku 12. A to nepočítám slashe! (příjem přes, pozn. r.)

Takže pozice do odvety je dobrá. Navíc budete hrát v domácím prostředí. Jaká je vůbec atmosféra v hale vzhledem k omezení?

Myslím si že ano. Přesně tak. Věřím, že servis bude fungovat líp. Atmosféra nevím, ale co se týče režimu, tak kapacita je omezená na 1000 lidi. S rozestupy samozřejmě. Na zápase byli na místech lístečky, kde se může sedět - formou šachovnice.

Dobře. Díky za rozhovor a držíme palce do odvety.

foto © lubevolley.it