Celé utkání jsem přemýšlel nad tím, jak napíšu shrnutí finálového zápasu Českého poháru. Když jsem tam fyzicky byl a psal pro vás report ze čtvrtfinálových a semifinálových zápasů došlo mi, že mě to nebaví psát bod po bodu. V zásadě je to pro mě nuda. Kolikrát se totiž v té změti čísel a naučených slovních obratů ztratí pointa. Je to jako když stojíte u obrazu moc blízko. Sice vidíte dokonale detaily, ale přijdete o zážitek z celku. Rozhodl jsem se tedy místo faktů ze statistických programů a veškeré vaty okolo napsat něco, co shrne výkony obou týmů v rámci celého turnaje, a proč si myslím že nakonec slaví Liberec.

Představte si dvě holky na baru. Ta první (říkejme ji Karla) je pohledná, seběvědomá a poslední dobou se jí daří na co sáhne. Hlavně když jde o chlapy. Než vyrazí do města vytáhne luxusní model šatů a použije Chanell 5. Jakmile si dosedne na bar, tak se to hned okolo ní hemží nápadníky. Zkrátka, kdykoli vytáhne paty z domu, boduje. Jde to prostě samo. Až se z toho stane rutina.

Ta druhá je fajn. Klasická sedmička. (říkejme ji Liběna). V minulosti už sbalila kdejakýho frajera, ale poslední dobou se jí chlapi trochu vyhýbají. Neví proč. Možná je to tou krasavicí Karlou se skvělou postavou, která chodí do stejného baru. Liběna je vždy dobře oblečená, vtipná a inteligentní. Jenže to stejně nefunguje. Pořádnýho chlapa měla v roce 15/16 a úlet na jednu noc v roce 17/18. Nicméně pořád chodí do baru a pořád věří, že se to jednoho dne zlomí.

Jednou se takhle holky zase potkají ve stejném podniku. Karla klasicky hned z kraje večera zaujme dva sympaťáky. Jí ale nezajímají. Není to její liga. Ona čeká na pana božského v rohu podniku. Ten ale stále nepřichází. "Co se to děje"? pomyslí si Karla.

Liběny si klasicky nikdo moc nevšímá. Najednou jí dojde trpělivost, osmělí se a zajde za dvěma kamarády pana Božského. Protože je vtipná, inteligentní a sní o muži svých snů, oba učaruje. Hází vtip za vtipem a ohromuje svým přehledem. Sice to chvilku trvá, ale najednou ji kamarádi představují panu Božskému.

Když to vidí Karla, vstane ze židle a jde si pro vyvoleného. Jenže ten už je zadanný. Liběna totiž vyrazila tomu štěstíčku naproti o trochu dřív a díky tomu se vše, co vní opravdu je, ukázalo právě včas.

Gratuluju Duklo!