Finále 1.- 5- ligy AVL se nám blíží i přes všechna opatření. Z každé ligy postoupilo 5 týmů, přičemž vzájemné zápasy těchto postupujících týmů ze skupiny se započítávají. I přes veškerá omezení a nemoci se ve finále potkají skoro všechny týmy.

A jak to v současné chvíli vypadá?

V 1. lize je na třetím místě tým Medvědi, kterým se v předchozích letech po vyhrání základní skupiny moc nedařilo, a putovní pohár ještě nezískali. V současné chvíli mají s 10 body co dohánět. Naopak je to u týmu Psychoteam s 12 body, ve kterém hrají vyznavači beachvolejbalu a kterému stačí vyhraný set s Medvědy a Unětickým pivovarem, aby udržel vedoucí pozici. Co myslíte, kdo nakonec putovní pohár získá? Tým Edward se z finále omluvil, končí tedy na 5. místě a do finále již nezasáhne.

2. liga je ještě vyrovnanější. Nejlépe ze skupiny jsou na tom Kornouti, hned za nimi je tým Blue team, který se pokusí změnit pořadí a zaútočit na vedoucí pozici. Tady bude rozhodovat opravdu každý bod a set. Omluvil se tým Sebranka, který nakonec nedorazí a končí ve skupině na pátém místě.

Ve 3. lize, zde je na přední pozici tým Radiožurnál, který jde do finále s 12 body. Za ním je tým Vorigoš s 10 body. Vzájemné utkání nejspíš rozhodne o prvním místě v této skupině.

Co se týče 4. ligy, zde je vše ve skupině velmi vyrovnané a zatím se finále zúčastní všech 5 týmů. Na prvním místě je zatím tým Kuráž s 9 body, ale hned za ním je tým RVPS Sojky ze 7 body a tým Los Ganadores se 6 body. V zítřejším finále se rozhodne, jak tato skupina a celkové pořadí dopadne.

V páté lize se dějí docela velké změny. Z 5 týmů se nezúčastní finále 2. Tedy zbývají týmy Angry Birds, Sestry Jany a Orální průzkumníci. Tak se necháme překvapit, jak tato skupina dopadne, jelikož týmu Angry Birds stačí získat 2 body a svou vedoucí pozice před týmy Sestry Jany a Orální průzkumníci udrží. Naopak uvidíme ještě závěrečný duel mezi těmito dvěma týmy, kdy výsledek jejich vzájemného zápasu rozhodne nejspíše o pořadí ve finále.

Kuráž a Angry birds jsou týmy složené z rusky mluvících volejbalistů s horkými hlavami, napodobí ruský úspěch z minulé neděle, kdy Autora vyhrála 8. ligu AVL a Surus skončil na 2. místě v 9. lize?

Letos se baráže o postup nekonají z důvodu nepřihlášení všech týmů do všech lig do příštího ročníku, tedy postupuje více týmů z lig. Proto se v tomto ročníku postupuje pro 3.-5. ligu následovně: 4 nejlepší týmy po finále. Jediná baráž, která tento ročník proběhne bude o 1. ligu – 3. a 4. místo po finále 2. ligy AVL se utká s týmem Nejde to! Kdy tento tým je jeden z nejúspěšnějších týmů AVL Praha. Tedy tři týmy budou hrát o dvě místa.

Pojďte sledovat turnaj společně s námi alespoň on-line formou. Čekají nás krásné zápasy a úžasná podívaná.

1. liga

V současné chvíli se hrají zápasy Medvědi vs Psychoteam a Mrkve vs Unětický pivovar. Medvědi po vyhraném první setu, v druhém setu nezačali vůbec dobře a ztrácejí body na Psychoteam. V současné chvíli se zde bude hrát tiebreak mezi oběma týmy. Tento set končí za stavu 12:15 v zaslouženou výhru týmu Psychoteam. Byla to opravdu krásná hra, plná výměn a družstvo Medvědů mělo neuvěřitelné zákroky v poli.

Mrkve první set s Unětickým pivovarem prohráli a pokud prohrají i druhý, do finále už moc nezasáhnou. Nicméně druhý set je zatím velice vyrovnaný. Tak Mrkve utrhli druhý set pro sebe a bude se i zde hrát tiebreak. Po vyrovnaném třetím setu vítězí tým Unětický pivovar za stavu 15:13. Tým Mrkve se určitě nemusí stydět za svůj výkon, ale tato prohra mu upevňuje 4. pozici v první lize.

Tým Medvědi hrají s týmem Unětický pivovar velice vyrovnaně první set. Stav je nyní 22:21 pro tým Medvědů a podává tým Unětický pivovar. Stav je nyní 22:23, kdy Unětický pivovar těsně prohrává. Za stavu 23:24 pro Medvědy, podává tým Unětický pivovar. Skóre obou tým je nyní 24:24 a další bod získává tým Medvědů. Tým Medvědů získává i další bod a proto první set končí v jejich prospěch stavem 26:24. Tým Medvědů vede ve druhém setu 9:8, ale tým Unětický pivovar se nechce vzdát a teď dorovnal na stav 9:9. Unětický pivovar vede ve druhém setu 16:15, uvidíme zda své vedení udrží. Unětický pivovar vede ve druhém setu 22:16 a tento stav směřuje k tomu, že se bude hrát tiebreak. Teď si vzal tým Medvědi time, tak uvidíme, zda bude ku prospěchu. Stav je nyní 23:17. Tým Medvědi mají neuvěřitelné balony v poli, ale na Unětický pivovar to zatím úplně nestačí. Je tu konec druhého setu, který vyhrává Unětický pivovar a bude se tedy hrát avizovaný tiebreak. Unětický pivovar srovnal scóre v tie breaku na stav 6:6 a teď ztratil servis. Unětický pivovar v současnou chvíli vede v tiebreaku 10:7. Stav nyní je 15:14 pro Unětický pivovar a zápas je stále vyrovnaný. Teď Medvědi srovnali na 15:15. Bohužel smečařovi z týmu Medvědů se něco stalo za stavu 16:17 pro Unětický pivovar, je otřesený, ale pokračuje ve hře. Unětický pivovar vyhrává tiebreak 18:16 a v tuto chvíli je už jasné, že tým Mrkve jsou určitě na 4. místě ve finále. O vítězi 1. ligy tedy rozhodne poslední zápas, jelikož jsou o bod pozadu za týmem Psychoteam.

Ve vzájemném zápase Psychoteam vs Mrkve vyhrál stavem 2:1 tým Psychoteam a průběžně si udržuje svou první pozici v 1. lize.

Teď se hraje vzájemný zápas Medvědi vs Mrkve, kdy začátek prvního setu je velice vyrovnaný. Stav prvního setu je 15:13 pro tým Medvědi. Závěr prvního setu se nám malinko komplikuje, ale nakonec v prvním setu vítězí tým Medvědi 27:25. Hraje se velice uvolněně, jelikož oběma týmům už je jasné, jak dopadli. Tým Medvědi 3. místo a tým Mrkve 4. místo v 1. lize AVL. Druhý set je vyrovnaný, současný stav je 11:11. Tým Medvědi vyhrává i druhý set.

Na kurtu C se teď chystá finálový zápas Unětický pivovar vs Psychoteam, který rozhodne o vítězi 1. ligy AVL. První set je stav zatím 12:11 pro tým Psychoteam. ten nakonec první set vyhrál. Ve druhém setu je stav vyrovnaný 8:8. Stav ve druhém setu je 21:21 - je to opravdu napínavé. Nakonec tým Psychoteam vítězí a stává se vítězem putovního poháru 1. ligy AVL. Tým Unětický pivovar končí na 2. místě v 1. lize AVL.

Tým Psychoteam - 1.místo v 1.lize
Tým Unětický pivovar - 2.místo v1.lize

Tým Medvědi - 3.místo ve finále 1.ligy

2. liga

Začínají se hrát finálové zápasy 2. ligy. V prvním zápase nastoupil tým Kornouti vs tým Tygříci. V prvním setu vede tým Kornouti 9:8. Tým Kornouti vyhrál první set a ve druhém setu vede tým Tygříci 8:4. Tygříci navyšují svůj náskok ve druhém setu na 18:10. Tygříci vyhráli druhý set 25:18 a bude se tedy hrát tiebreak. V tiebreaku je zatím stav 7:7. Nakonec po vyrovnaném souboji vítězí tým Kornouti 2:1.

Dalším zápasem je tým Školka vs tým Blue team, který svede souboj na kurtu A. První set je vyrovnaný 7:8. Tým Školka prohrává 16:12 v prvním setu. První set vyhrál 25:21 tým Blue team. Tým Školka vede 14:11 ve druhém setu. Tým Školka nadále vede 21:16. Po vyhraném setu týmu Školka se hraje na kurtu A tiebreak. Třetí set je velice vyrovnaný. Nakonec vyhrál tým Blue team 2:1.

Na kurtu A se připravují týmy Tygříci a Blue team. První set vyhrává tým Tygříci 23:20. Tým Tygříci tlak vydrželi a vyhráli první set 25:23. Tým Tygříci prohrávají ve druhém setu 14:21. Tým Blue team udržel koncovku a vyhrál druhý set 25:21. Bude se tedy hrát třetí set. V tiebreaku nakonec vítězí tým Blue team.

V modré tělocvičně se chystají na zápas tým Kornouti vs tým Školka. Tým Kornouti vyhrávají první set 19:17. Nakonec první set vyhrává tým Školka 27:25. Tým Školka nakonec vyhrává i druhý set 25:13.

Další zápas odehrají tým Kornouti vs tým Blue team, kdy poražený skončí na 2. místě a vítěz skončí na 1. místě. První set je velice vyrovnaný, současný stav je 19:18 pro tým Kornouti. Nakonec tento set tým Kornouti získává. Ve druhém setu vede tým Blue team 15:14 nad týmem Kornouti. Nakonec i druhý set vyhrává tým Kornouti, a tím berou 1. místo ve skupině. Tým Blue team tedy je 2. ve finále 2. ligy AVL. Tento zápas byl plný emocí.

A poslední zápas odehraje tým Tygříci a tým Školka. Vítěz utkání se umístí na 3. místě, poražený na 4. místě. Tým Školka vede v prvním setu 10:4. Tým Školka navyšuje svůj náskok už na 17:7. Tým Školka tým Tygříků úplně drtí - první set vyhráli 25:8. Druhý set se vyvíjí ve prospěch týmu Tygříci - 13:9. Nakonec je to vyrovnané, stav je 21:21. Nakonec i druhý set vyhrává tým Školka.

Tým Kornoutů vede Saša Mráz - zakladatel AVLky a po roce postupuje tento tým zpět do první ligy. Společně s týmy Blue tým, Školka a Tygříci.

Tým Kornouti - 1.místo v 2. lize
Tým Blue team - 2.místo 2.lize
Tým Školka - 3.místo ve 2.lize

3. liga

V utkání Těsně veNku vs Radiožurnál vyhrává první set tým Těsně veNku. Tým Radiožurnál obrací zápas a bude se hrát tiebreak. Druhý set skončil 26:24. Je to velice napínavé. Tiebreak je zatím 12:6 pro tým Těsně veNku, který teď dává další důležitý bod. Tiebreak končí překvapivě vítězstvím týmu Těsně veNku, který pokud vyhraje i v dalším zápase má šanci být druhý či dokonce první ve 3. lize.

Zápas Vorigoš vs Čulibrci vyhrává první set Vorigoš. Čulibrci se rozhodli nedat týmu Vorigoš vítězství zadarmo a utrhli si druhý set pro sebe. V současné době hrají tiebreak. Stav je 12:12 a je to velice napínavé. Čulibrci mají setball, který bohužel neproměnili a stav je 14:14. Za stavu 16:15 má setball tým Vorigoš, který nakonec proměňují a vyhrávají zápas 2:1.

Tým Těsně veNku vs  Vorigoš hrají vzájemný zápas, kdy tým Těsně veNku vede v prvním setu 21:18. Stav je nyní 21:24, kdy se tým Vorigoš zkusí zvrátit závěr setu. To se mu bohužel nepovedlo a tým Těsně veNku vyhrává první set. Tým Vorigoš vede ve druhém setu 6:3 nad týmem Těsně veNku. Set se otáčí ve prospěch týmu Těsně veNku, který vede 19:16, jelikož tým Vorigoš měl velké problémy s příjmem. Stav setu je 21:17, kdy tým Vorigoš nejpíš prožívá hráčskou krizi. Dva vyhozené balony týmu Těsně veNku, ale Vorigoš vrací do hry. Stav je nyní 20:22, kdy tým Vorigoš zkusí zvrátit závěr druhého setu. Tým Těsně veNku vyhrává i druhý set v tomto zápase.

V dalším zápase hrají tým Radiožurnál vs Čulibrci a začátek prvního setu je velice vyrovnaný. Tým Radiožurnál vede v prvním setu 16:9. Tým Radiožurnál potvrzuje své vedení v zápase a vyhrává první set. Tým Radiožurnál drtí tým Čulibrci i ve druhém setu, kdy je stav 10:2. Čulibrci by potřebovali hodně povzbudit, aby se vrátili zpět do hry v tomto zápase. Tým Radiožurnál vede ve druhém setu 19:12. A vyhrává tým Radiožurnál 25:13 nad týmem Čulibrci.

Dalším zápas, který se hraje v současnou chvíli na kurtu A je tým Vorigoš vs tým Radiožurnál, kde se hraje začátek prvního setu. Tým Vorigoš vede v prvním setu 18:15. Tým Vorigoš vyhrál první set a ve druhém setu vede 5:3. Tým Radiožurnál otáčí druhý set na svou stranu stavem 10:9. A máme tu dramatický závěr kdy druhý set je 24:23 pro tým Radiožurnál. Tým Vorigoš dorovnává skóre na 24:24. Tým Vorigoš dává další bod a tím otáčí skóre na 25:24. A máme tu další bod týmu Radiožurnál - skóre je tedy 25:25. A tým Vorigoš nakonec vítězí za stavu 27:25.

Dalším zápasem, který uvidíme je zápas Těsně veNku vs Čulibrci, kteří se teď chystají na kurtu A. Těsně veNku vede v prvním setu 17:13. Těsně veNku chce tento zápas vyhrát, i když je jasně postupující a chtěli by do vyšší ligy tímto gestem dostat tým Ďáblové. To si zaslouží od Ďáblů, alespoň poděkování od kapitána za tento čin. Uvidíme, jak to dopadne. Těsně veNku vyhrává první set 25:18. Druhý set vede tým Těsně veNku 17:13. Tým Těsně veNku vyhrává i druhý set. Tím pomohlo týmu Ďáblové k postupu do 2. ligy.

Tým Radiožurnál - 1.místo ve 3.lize
Tým Těsně veNku

Tým Těsně veNku - 2.místo ve 3.lize
Tým Vorigoš - 3. místo ve 3.lize

4. liga

Tým Kuráž je dnes opravdu našlápnutý a v prvním setu zvítězil na týmem Los Ganadores. Ve druhé setu vyhrál tým Los Ganadores, ale v tiebreaku opět potvrdil tým Kuráž vítězství z prvního setu.

RVPS Sojky zatím prohráli první set S Peckou, nicméně ve druhém setu se nevzdávají. Hraje se zde tiebreak, který končí ve prospěch týmu S Peckou.

RVPS Sojky opět prohráli další zápas s týmem Nullo Modo. Nullo Modo s drtivou převahou vyhrál 2:0.

Kuráž potvrzuje svou první pozici dalším vítězstvím 2:0 nad týmem S Peckou a vypadá to na překvapení v lize, co se týče tohoto ruského týmu.

Tým Nullo Modo hraje zápas s S Peckou, kdy vyhráli Nullo Modo první set a druhý vyhrávají 19:14. Pokud vyhrají i tento set posunou se do první trojice týmu ve 4. lize. Tým Nullo Modo vyhrává i druhý set 25:20 a posouvá se v tabulce finále směrem nahoru a jsou nyní na 2. místě.

Tým Kuráž hraje svůj další zápas s týmem s RVPS Sojky. Uvidíme jak bude pokračovat tento duel. Teď začali hrát první set. Tým Kuráž vyhrává první set s přehledem na týmem RVPS Sojky. Vypadá to, že RVPS Sojky dnes nemají svůj den. A tým Kuráž pokračuje ve své výherní sérii dále, jelikož i ve druhém setu vede nad týmem RVPS Sojky. Tým Kuráž vede ve druhém setu 20:15. Tým Kuráž vyhrál i druhý set a získal tak další body do tabulky.

Tým S Peckou hraje svůj další zápas s týmem Los Ganadores. Tým Los Ganadores  vyhrál první set a ve druhém vede 22:19.  Tým Los Ganadores vítězí i ve druhém setu 25:22 nad týmem S Peckou.

Tým RVPS Sojky hrají svůj další zápas s týmem Los Ganadores, kdy RVPS Sojky vyhráli první set a tím si pojistili 4. místo ve finále 4. ligy. RVPS Sojky ve druhém setu prohrávají 20:23. Vypadá to, že se bude hrát tiebreak. RVPS Sojky prohrávají v tiebreaku 14:6 a výhra týmu Los Ganadores je velice blízko. RVPS Sojky nakonec zápas prohráli a v konečném pořadí finále skončili 4.

Tým Kuráž hraje zápas s týmem Nullo Modo finálový zápas, kdy vede v prvním setu tým Kuráž 24:21. Tým Kuráž vyhrává první set a v druhém je stav 2:2. Současný stav druhého setu je 9:5 pro tým Kuráž. Tým kuráž vede ve druhém setu 22:17. Nakonec tým Kuráž vyhrává tento zápas a končí na 1. místě ve 4. lize AVL. Tým Nullo Modo končí v celkovém pořadí finálové skupiny na 2. místě.

Tým Kuráž - 1.místo ve 4.lize
Tým Nullo Modo - 2.místo ve 4.lize
Tým Los Ganadores - 3.místo ve 4.lize

5. liga

Na kurtu C se chystá první zápas tým Angry Birds s týmem Orální průzkumníci, kteří svým zápasem zahájí finále 5. ligy AVL. Tým Angry Birds vyhrává v prvním setu 16:10. První set vyhrává tým Angry Birds  25:18. Druhý set je vyrovnaný stav je 18:18. Tým Angry Birds získává i druhý set a vítězí 2:0.

Další zápas v pořadí je tým Angry Birds a Sestry Jany, který se chystají na kurtu C. Tým Angry Birds hraje vyrovnaný první set s týmem Sestry Jany. Tým Sestry Jany nakonec získávají první set. Ve druhém setu vede tým Angry Birds 21:14. Tým Angry Birds nakonec set vyhrávají, bude se tedy hrát tiebreak. Tým Sestry Jany drtí v tiebreaku tým Angry Birds podáním. Už je to 4:1. Tým Sestry Jany nakonec vítězí v tiebreaku.

Poslední zápas hrají tým Sestry Jany vs tým Orální průzkumníci, kteří se teď chystají na zápas na kurtu C. Tým Orální průzkumníci se umístí na druhém místě pokud vyhraje, takže tu vytváří na hřišti maximální výkon. První set je velice vyrovnaný, stav je nyní 17:17. Tým Orální průzkumníci vede 23:22, nicméně je to velmi vyrovnané. Nakonec první set opravdu získává tým Orální průzkumníci. Druhý set vede tým Orální průzkumníci 13:9. Tým Orální průzkumníci stále navyšuje svůj náskok - 19:13. Tým Orální průzkumníci vyhrává i druhý set, a tím se posouvá na druhé místo.