Ve Frýdku Místku mají sportovní příznivci jistotu, že kdykoliv mají cestu kolem Základní Školy Pionýrů, je takřka stoprocentní, že v ní budou moci vidět extraligový tým. Ať už mluvíme o extralize volejbalistů, volejbalistek nebo házené. Podobná koncentrace vrcholového sportu na jednom místě je k vidění ještě možná na Vodově v Brně. S výhodami také ovšem přichází nevýhody, tou největší je v současnosti samozřejmě strašák korona, který umí vysoké koncentrace sportovců, jako i mužů i žen zákeřně využít. A tak to ve Frýdku odneslo něžné pohlaví, kdy se tým z karantény do karantény dostával skoro celé září. V posledním týdnu však děvčata již odehrála své první zápasy, takže to vypadá, že to nejhorší mají za sebou.

Loňskou zkrácenou sezonu volejbalistky Frýdku Místku ukončily na devátém místě a bylo otázkou, jak na toto za posledních 10 let nejhorší umístění vedení klubu zareaguje. „Loňská sezóna nebyla vůbec povedenou, cílem bylo play off, kterého jsme nedosáhly. Jsem ale ráda, že jsme si alespoň uhájili devátou pozici a nebyli na místě barážovém,“ zhodnotila situaci levoruká opora Veronika Šnellyová.

K významné změně došlo na postu hlavního trenéra, kdy se na extraligové scéně k velkému návratu chystá Leoš Chalupa. „Možnost znovu trénovat nejvyšší soutěž žen je pro mě v danou chvíli velkou životní výzvou a moc se na tuto práci těším. Jsem trenér, který chce co nejvíce nabytých zkušeností předat mladším hráčkám a hráčkám, které mají zájem se zlepšovat,“ popisuje své pocity. Spolu se Sašou Dedkovou, se kterou proti sobě bojovali v barvách TJ Ostrava a Frenštátu, budou nyní bok po boku pracovat na návratu Frýdku Místku do horních pater UNIQA extraligy.

Pomoci k tomu mají i staronové posily Agnieszka Mitrega a Daniela Pavelková, jediným nováčkem je kromě klubových odchovankyň Romana Staňková, která by měla těžit ze svých zkušeností a být největší útočnou silou. ,,Chtěla bych abychom s holkami hrály ve vrchní části tabulky, aby náš tým nikdo nepodceňoval a konečně ukázaly co v nás je,“ přeje si. Spolu s Adélou Borovcovou, Veronikou Šnellyovou či Markétou Uhrovou se na východě rýsuje zajímavý a hlavně nepříjemný soupeř pro ostatní týmy.

V rámci srpnové přípravy děvčata skládala dřevo nebo odehrála v této době již neobvykle antukový turnaj v Kojetíně. Po takových zážitcích si člověk hned začne vážit činek nebo taraflexu … Než slibně nastartovaný proces přípravy utnula karanténa, stihly svěřenkyně Leoše Chalupy odehrát přátelské zápasy v Polsku a kvalitně obsazený Tomi Remont Cup v Olomouci.

Klubové cíle trefně vyjádřil nový headcoach:,, Byl bych rád, aby na utkání chodilo hodně diváků a my předváděli hru, která se jim bude líbit. Chci, aby to hlavně děvčata bavilo, některé prošly mými rukami v kadetských a juniorských reprezentací, takže se známe. Už po prvních dnech je vidět, že to holky vzaly zodpovědně, a navíc si sedly i lidsky, což je pro kolektivní sport velmi důležité a já jsem za to rád. Společně s mou asistentkou Sašou Dedkovou, která má obrovské zkušenosti jak hráčské, tak i trenérské uděláme pro posun týmu maximum. No a v neposlední řadě také chci, aby bylo spokojené i vedení klubu, protože dát v tomto období "balík" peněz na sport - "Klobók dole". Byl bych rád, pokud bychom skončili v horní polovině tabulky. Ale určitě bych chtěl skončit v tabulce líp než Nové Veselí v EX házené mužů, uzavřel jsem sázku se synem mé přítelkyně''.

Uvidíme, jak moc budou po sezoně veselí ve Veselí …

Michaela Doležalová, TJ Sokol Frýdek Místek

Foto: Facebook TJ Sokol Frýdek Místek