To, že brněnské Šelmy loni po nevydařeném vstupu do Českého Poháru sahaly po základní části na nejvyšší mety, si jistě všichni dobře pamatují. Po spanilé jízdě, která čítala pouhé dvě prohry, se Šelmám ale nepodařilo kvůli koronavirovému přerušení dotáhnout tuto nadvládu do medailové tečky. S medailovými ambicemi vstupují i do letošního ročníku, a to i přesto, že s přípravou začínaly až 17. srpna.

Ač sezona úspěšná, týmu se nevyhnulo zemětřesení, které zastihlo takřka polovinu kádru. Univerzálka Tereza Diatková, smečařka Lucie Polášková a nahrávačka Anna Přibylová zamířily hned k blízkému soupeři na východ Moravy – do Přerova, k ambicióznímu sportovnímu všeumělu Radimovi Vlčkovi. Šelmí bandu taktéž na evropském kontinentu zanechaly americké parťačky –středačka Meg Wolowicz a nahrávačka Kamalani Akeo, které odcestovaly vzápětí po znepřístupnění sportovišť v polovině března a doufaly, že stihnou ještě před uzavřením hranic přeletět Atlantský oceán.

K šelmí smečce se naopak přidaly brněnské rodačky a královopolské odchovankyně Helena Horká, Marie Kozubíková a Anna Širůčková, dále pak z konkurenčního Kéniku přestoupivší Lenka Podhrázká a Šárka Šloufová, které prošly královopolským dorosteneckým drilem a v loňské sezóně nastupovaly v zeleno-bílém dresu v domácí hale na Vodove (ve které mimo jiné kdysi vyrůstalo dalších 5 Šelem). Šloufová bude tvořit dirigentské duo nahrávaček společně s volejbalovou legendou Soňou Novákovou.

Dle slov trenéra Bouly:“ Příprava byla krátká, zatím toho moc nevíme. Posily se zapojují, ale stále se ještě seznamujeme.“, můžeme mezi řádky vyčíst, že Šelmy se teprve do řádného tréninkového a výkonnostního tempa teprve dostávají. V prvním kole narazí na nedalekého moravského soupeře, jehož kádrem v minulosti taktéž některé Šelmy prošly, totiž na Prostějov. „Od Prostějovanek čekáme bojovný výkon a větší rozehranost,“, což možná bude rozhodujícím faktorem, který v prvním zápase posune jazýček na vahách na stranu vítěze.

Samotné zkušené Šelmy věří, že domácím zápasům budou moct osobně přihlížet diváci. A věří také, že jim budou moct ukázat boj o některou z medailí i přesto, že disponují bezkonkurenčně nejstarším kádrem v lize, který k tomu všemu ještě i sporadicky trénuje. Hráčky se v hale na Kounicove schází jen 3x týdně.

Šárka Sklenářová

foto by Matouš Müller, VK Šelmy Brno