Kousavý Šternberk. Žhavá domácí atmosféra. Bouřlivá hala Ecce Homo. Diváci sedí na tribuně tak blízko, že hráčkám nahlížejí přes záda do tajů herních strategií, tak blízko, že  jim mohou poklepat na rameno…a to nejen hráčkám domácím. Farma olomouckého družstva představuje každou sezónu černého koně extraligy. Který občas sakra kouše. Zaskočit může každého. Překážkou mu nejsou ani družstva obklopující čelo závodního pole, ligové tabulky. Loni se o tom přesvědčily jak samotné Olomoučanky v posledním zápase základní části, tak vedoucí dravé Šelmy, jež Šternberanky zaskočily hned po vánoční pauze. Podařený opožděný dáreček. Za těmito počiny je skryt nenápadný žokej Jan Drešl se stabilním podkoním Miroslavem Jehlářem. Pravidelně kují pikle a všelijaké strategie, díky nimž chtějí přes Irské lavice a Taxisův příkop v podobě základní části nahlédnout do osmičlenného play-off.

V nadcházející sezóně bude možno i ve Šternberské hale zahlédnout zajímavá jména a posily. Samotná nahravačská dvojce Šmídová – Dudová skýtá skloubení dravého mládí a klidné energické a obětavé zkušenosti. Mladší z dua, kapitánka Nicol Šmídová, před rokem předvedla, že má pro strach uděláno a dokázala svůj tým dovést k zajímavým výsledkům. Důležitý kompars na palubovce jim nyní dělají smečařky Nikol a Zuzana Látalovy, Slovenka Lucia Herdová a stálice šternberského kolektivu Lenka Oborná, patřící společně s Katarínou Dudovou k nejzkušenějším hráčkám družstva. Smečařky budou na přihrávce i v poli ztužit libera Tereza Slavíková přicházející z VK Prostějov a mladinká, teprve šestnáctiletá Amálie Vyjídáková.

Z hlediska obrany na síti bude určitě důležité mít v merku jméno běloruské blokařky Katsiaryny Bakowske, která se v celém výčtu stává třetí nejstarší hráčkou mančaftu. Záda jí bude krýt nadějná Ema Kneiflová, která v létě nahlédla i do reprezentační přípravy seniorského RD, a Eliška Kořínková. Zvučnou kolonku v soupisce má jistě jméno polské univerzálky Aleksandry Wanczyk, která svými útoky a nepříjemným servisem komplikovala volejbalový život v předešlých ligových ročnících svým protivnicím v hale TJ Ostrava. Její parťačkou na postu diagonální hráčky bude Kristýna Jarošová patřící k nejmladším nadějím místního ženského extraligového družstva.

Kuriózní zajímavostí v soupisce je jméno mladinké nahrávačky Denisy Dosoudilové, dcery Bedi Dosoudila – smečaře se šikovnou pravačkou a hlavně šikovnou mladší sestrou Soňou (Dosoudilovou – Novákovou, kapitánkou brněnských Šelem). Možná se nám podaří tento rok shlédnout duel tety a neteře na jednom kurtu. Souboj nahrávačky s nahrávačkou, souboj dvou generací, souboj nadhledu s talentem. Kdo bude vítěz? To se uvidí…

Foto: Facebook TJ Sokol Šternberk