Jaká byla příprava, a jak moc vám pomůže to, že jako jedni z mála jste neměli tréninkový výpadek díky karanténě?

Trenér se snažil koncipovat přípravu stejně jako v  minulých letech. Jediné co nás postihlo je herní výpadek v důsledku karantén u našich soupeřů.  Současná nařízení vlády a opatření co na nás chystají, se snažíme dodržovat, ale tak, aby nás to moc neomezovalo a přípravu neovlivnilo.

Máte nějaký speciální postup, jak se viru ubránit?

S hráči jsem častěji v kontaktu a snažím se je vést k osobní zodpovědnosti za své chování mimo klub. Snad se to zatím daří. Já chci být optimista a za každou cenu sezonu dohrát. Zatím se nám problémy na Severu Čech s pandemií, na rozdíl od jiných klubů, vyhýbají.

Po odchodu Salona jste angažovali Vašinu. Jak zapadl, a jak hodnotíte výkony teamu v přípravě?

Spolupráce s novým trenérem je standardní, nezaznamenal jsem žádné  problémy v družstvu a jako vždy ostrá prověrka soudržnosti a síly kolektivu nás teprve čeká.

Jak složité bylo dostat chilského reprezentanta Parraguirre zpět do Čech?

Chilský reprezentant měl enormní zájem se do Ústí vrátit.  Vyřízení formalit pro jeho  vycestování z Chile a přicestování do EU bych si dovolil přirovnat k vyřizování Výjezdní doložky za totality. Nebýt pomoci NSA a velice vstřícného postoje České ambasády v Chile tak si myslím, že by se to nepovedlo.

Jak se jeví zbytek posil?

Příchod nahravače Bartůňka  L. a kanadského smečaře Bornemanna L. bude zcela jistě posílení výkonnosti týmu.

Jaké jsou cíle pro nadcházející sezonu?

Ambice vycházejí z toho, že náš kádr je kvalitnější než minulý rok. Chtěli bychom se pohybovat v boji o play-off. Je otázka, jak ostatní týmy pojmou skutečnost, že se nesestupuje. Některé týmy prohlásily, že dají šanci svým odchovancům, mladým a talentovaným hráčům. Na jednu stranu to kvituji, bude to pro český klubový volejbal přínosné, ale my jsme se touto cestou rozhodli nejít. Chceme pro fanoušky zachovat určitou výkonnostní úroveň ve spojitosti s ekonomickou stabilitou klubu. V nadcházejícím ročníku vidím čtyři vysoce favorizované cekly (KV, ČB, Pra, Lib.) a ostatní se utkáme o další pořadí.

Mají se připravit diváci při prvním utkání na nějaká omezení.

Máme omezení ohledně diváků, chceme jich pustit na utkání do haly  maximálně 500. Dokážeme to zařídit tak, aby měli mezi sebou požadované rozestupy a měl každý svoje místo na sezení.  Pořadatelé budou hlídat nošení roušek.