Příbram měla perfektní závěr loňské sezony a před předkolem playoff z ní šel strach. Vždyť čtyři kola před koncem nepoznala porážku a připsala si skalpy například Liberce a prvního Karlovarska.

Dokáže navázat na tuto krasojízdu i na začátku aktuální sezony? V Létě museli příbramští řešit hned několik otázek. Kocoury povede pod odchodu Kopa do Vodolky trenér Klár. Opačným směrem zase míří osvědčený vysoký nahrávač Robert Viiber. Odešel navíc zkušený univerzál Kriško a talentovaný Suda. Oba do Liberce. Změna proběhla i na postu blokaře. Rusa Safonova střídá Ukrajinec Hladenko.

Na naše otázky odpovídá manažer klubu Miroslav Peterka.

Po loňské sezoně jste museli po dochodu Kopa řešit post trenéra. Jak rychle se upekl přestup Petra Klára?

Celkem rychle, na Kladně už ho nechtěli, tak jsem si popovídali a je u nás.

Museli jste po odchodech několika hráčů řešit i důležité posty. Jak jste spokojeni s novými hráči a je ještě někdo v hledáčku?

Chtěli jsme to hrát s našimi odchovanci, ale odešli za lepším, tak jsme se dívali po Čechách a když jsme nenašli tak jsme hledali venku. Spokojenost s hráči, vždy je co zlepšovat...
Mäkinen, Safonov a Kriško. Ani jednoho z nich letos v dresu Příbrami neuvidíte. foto © Jana Zlámalová

Talentovaného Sudu, který zahrál skvělé zápasy, nakonec přetáhla Dukla. Bylo nad Vaše síly ho udržet?

Není to o tom jestli bylo v našich silách ho udržet, odchovanci to mají tak, že si myslí, že je to pro ně výzva, šance hrát v jiném lepším klubu, tak to odchovanci mají.

Skoro celý kádr se ocitl v povinné karanténě. Jak intenzivní jsou poslední dny před prvním zápasem sezony?

Intenzivní v čem? najeli jsme do tréninkového procesu, tak, abychom se co nejlépe připravili na první zápas. Intenzivní jsou pro lidi, kteří připravují všechno okolo, aby to všechno mohlo začít. Je to každý rok stejný, letos navíc intenzivnější o to všechno kolem covidu, je to hnus a já osobně tomu všemu nevěřím...

Co říkáte na los prvních kol? Karlovarsko bude favoritem, ale loni jste dokázali ve skvělém zápase neoficiálního mistra zaskočit. Chystáte něco podobného?

Jasně, vždy chceme každého zaskočit, Karlovarsko v prvním zápase a pak doma hned ve druhém Budějovice! Věříme, že lidi i v této blbé době budou chodit, že jim to nikdo nebude zakazovat a že nás budou tlačit jako vždy!

Letos Kocouři opět přišli s kalendářem, jak je ta tradice vůbec dlouhá a chystá klub letos ještě něco speciálního pro svoje věrné fanoušky?

Ano kalendář bude, jen dvakrát za asi třiadvacet let nebyl a věřte, je s tím hodně práce. Bude zase trošku jiný a doufám, že se fanynkám bude líbit - při focení jsme spotřebovali spoustu dětského oleje na těla hráčů! Poděkovat bych chtěl fotografu Martinovi Andrlemu, Hance Šmejkalové a Společnosti Bobo tisk.
Já si myslím, že největší odměna pro fanoušky bude, když budou moc chodit do hal a podporovat svůj tým, zažívat radost i zklamání, pak zajít na pivo a rozebrat zápas, poradit trenérovi jak to má příště postavit a těšit se na další.

Děkujeme za rozhovor a hodně štěstí do sezony.