Sotva začala soutěž, už se překládá první zápas. Na Jihu Čech se museli chtě nechtě uchýlit do karantény. První kolo se Zlínem se tak odehraje ve čtvrtek 23. září.

Jak se Jihostroj připravoval během karanténních opatření? Čtěte článek od Kuby Kaluse: Jak neztratit sílu v karanténě.

Ale zpět k samotným aktérům této dohrávky prvního kola Extraligy. Začneme domácím Zlínem, na který se trestuhodně zapomnělo v předsezonních preview. Čehož jsem si všiml až teď a tímto se na východ omlouváme. Zlín musel řešit odchod zkušeného kapitána Čechmánka, který zamířil do konkurenčních Beskyd. Stejně tak musela Fatra hledat i náhradu za Vašíčka, který odešel do civilního zaměstnání a měl by v další sezoně nastupovat v nižší soutěži.

Samotnou přípravu vedl boss Roman Macek "V jedné věci bude příprava jiná určitě. Celé se jí ujmu já!" Sdělil manažer pro iDnes. Důvodem k tomu je i fakt, že trenér Obdržálek se věnuje reprezentačním povinnostem s výběrem do dvaceti let a i první kola se nebude moct naplno věnovat svým svěřencům.

Oproti tomu v Budějcích řešili naprosto odlišné starosti. Zaprvé čekali na svého prvního nahrávače Miguela de Ama a zadruhé, hned jak dorazil, tak se prakticky celý týden se spoluhráči ani neviděl, protože karanténa. To ale rozhodně dirigenta hry Jihočechů nijak nezastavilo. Sledujte techniku na videu:

A vyhlídky domácí Fatry směrem k zápasu? Výhru nad Jihostrojem slavili v lednu roku 2019. Takže ne všechno může být nemožné. Ostatně na rozdíl od Jihostroje se ve Zlíně mohlo trénovat celou dobu. Dokáže Zlín napodobit Ústí a Brno a zaskočit "koviďáky" v prvním zápase sezony?

Koho sledovat:

Ze Zlína nás rozhodně budou zajímat výkony mladého smečaře Daniela Čecha, na kterém nyní bude stát více odpovědnosti než v minulých ročnících. Uvidíme jak bude fungovat pokračující spolupráce s nahrávačem Radimem Šulcem.

Na druhé straně Radimovi bude soupeřem Miguel de Amo. Jedna z největších hvězd ligy. A nás budou také zajímat výkony nových posil na postu univerzála. Dostane do prvního zápasu důvěru zkušený Filip Rejlek a nebo kanadská posila Casey Schouten. Uvidíme ve čtvrtek v 17:00.

foto © VK Jihostroj