Druhou sezonu v nejvyšší české volejbalové lize, takzvané Extralize, začíná ambiciozní projekt z Beskyd. Po první sezoně nezůstal kámen na kameni, bude jedním z cílů situaci stabilizovat?

Jeden z prvních přestupů se udál na pozici trenéra. Za sezonu se na trenérské lavici vystřídalo hned několik osob. Důvěru do sezony 20/21 dostal mladý trenér Jakub Salon, který přišel z Ústeckého SKV.

Sledovat veškeré přestupy bude trochu komplikované, protože do hry zasáhlo všech devatenáct hráčů, které Beskydy v loňském roce angažovaly. Každopádně klub opustila kompletní balkánská klika, ať už šlo o nahrávače Mitiče, blokaře Dustinače a Jociče, univerzála Babiče, tak i trenéra Prakljčačiče.

Stejně tak klub opustilo brazilské libero Sergio a ukrajinský Ostroumov. Na tuto pozici si trenér Salon přivedl reprezentační libero Milana Moníka.

Slavný Serginho sezonu nedohrál. foto © Black Volley Beskydy

Na bloku se povedlo přetáhnout z Brna američana Matta Augusta. Druhým do party je bývalý Zlínský kapitán Čechmánek. Oba tak doplní zkušeného Tomáše Širokého.

Na nahrávku se vrací do české extraligy ukrajinský sebevědomý Dmytro Dolgopov, kterého jistě dobře pamatují fanoušci Příbrami. V týmu zůstává mladík Tomáš Mišek, zatímco zkušený Jambor míří do nedaleké Ostravy.

Na postu univerzála se představí zkušený Bruno Romanutti z Argentiny.

Na dotazy odpovídal manažer klubu Marek "Justy" Tomáš

Tým prošel opravdu velkou obměnou. Je cílem klubu stabilizovat sestavu týmu?

Tým obměnou projít opravdu musel, přestože je klub oficiálně v Extralize již druhým rokem, chceme brát jako začátek až tuto sezónu. Naší prioritou bylo vytvoření týmu převážně z tuzemských hráčů, pochopitelně s požadovanou výkonností a k tomu adekvátními nepřemrštěnými požadavky. Bylo nám ale jasné, že úplně bez pomoci zahraničních hráčů se neobejdeme, proto jsme věnovali enormní úsilí k výběru posil a přivedli jsme do týmu tři nové cizince, kteří naše požadavky splňují. Se všemi hráči, ať už jsou to cizinci, nebo Češi, počítáme koncepčně na další sezóny, bude záležet jen na nich, jak se budou za náš tým rvát a jak budou platní.

Co výkonnostní cíle? Jaké si klub pro tuto sezonu dává?

Cíle se vždy stanovují složitě, zvlášť letos, kdy se všichni spíše snažíme o to, aby se sezóna vůbec odehrála, kvůli koronavirové krizi. Pokud bych měl ale srovnávat čistě sportovní a ekonomickou situaci mezi jednotlivými kluby, reálně se můžeme pohybovat někde mezi 6. až 10. místem v tabulce.

Jak moc komplikovala koronakrize sestavování týmu pro nadcházející sezonu?

Koronakrizi samozřejmě cítíme, je všude okolo nás. Sestavování týmu sice zkomplikovala, ale jen mírně. Rychle jsme reagovali na hráče z více postižených destinací a podle potřeb hledali náhrady. Horší to ale bylo se začátkem přípravy, kdy se k nám někteří hráči připojili až po vleklých peripetiích s úřady všeho druhu. A když už jsme mohli mít kádr kompletní, nakazila se část týmu od soupeře, který se později projevil, jako pozitivně testovaný. Museli jsme tak prodělat 14ti denní karanténu, která pochopitelně nabourala běh přípravy na novou sezónu. Začátek tak nebude jednoduchý, ale chceme dodržet termíny utkání a odehrát vše tak, jak se má.

Děkujeme Beskydům za odpovědi a přejeme hodně štěstí do sezony.