Na Dukle se dle slov trenéra hraje vždy o mety nejvyšší. Ale poslední titul pod Ještědem slavili Liberečtí v sezoně 2015/16. Jakou cestu zvolilo vedení Dukly pro naplnění tohoto cíle? Poslední dva tituly, které přišly v řadě, následovaly po větším zemětřesení v klubu. Od té doby se ale v české extralize objevili noví žraloci. Bude podobná strategie v dnešní době na titul stačit?

Po sezoně 13/14 nezůstal kámen na kameni. Na Dukle se stavěl tým okolo Kuby Janoucha nanovo a odměnou byly dva po sobě jdoucí tituly. Poté se ale nepovedlo naplnit ambice nejvyšší a Libereckým začaly zatápět noví ambiciozní žraloci. Ať už nově budované Karlovarsko, tak navrátivší se Kladno. Ani příchod Jana Štokra nepomohl a vše vyústilo až prvním větším impulsem. Odchod reprezentační jedničky Janoucha do německého Friedrichshafenu. Angažování exostravského Biernata bych se dovolil označit za ne úplně povedné. Bylo to znát i na hřišti, když se hodně často na palubovku dostával český mladík Jirka Srb. Poslední sezonu, i vinou zranění polského nahrávače už donahrával a předváděl stabilní výkony.

Začátkem sezony 2020 se dostala ven informace, že se exliberecký Janouch vrací do Čech. Podle všeho i proběhly námluvy s Duklou, ale reprezentační nahrávač nakonec končí v Praze. Dostane mladý Srb důvěru na post jedničky? Ne. Dukla neponechává nic náhodě a angažuje ukrajinskou nahrávačskou jedničku Kovalčuka.

Ostatně to jsou již odchody pod Ještědem v plném proudu. Končí nahrávači Biernat i kubánec Infante, který přišel jako záskok za zraněného poláka, ale hrát ho snad viděli jenom spoluhráči na tréninku.

Patrik Indra, který často zachraňoval situaci na postu univerzála, odchází do Varů, Mikula také končí, stejně tak polský smečař Pietrczuk. Zkušený blokař Holubec, který měl na starost i kondiční přípravu Dukly přestupuje do Vodolky a reprezentační libero Kunc končí na Kladně. Solidní “výprodej”.

Patrik Indra ještě v dresu Dukly. foto © VK Karlovarsko

A co nákupy? Pozici nahrávače jsme již naťukli. Ukrajinský nahrávač Kovalčuk dokázal zamotat hlavy našim reprezentačním blokařům při vzájemném střetnutí během loňské evropské ligy. Proč by tak tomu nemělo být i v extralize.

Dukla hledala i zkušenost a staré známe na další posty. Navrátilec Kriško a univerzál Kriško. Bojoviníci na smeči i na postu univerzála. To jsou Tomáš a Michal. Leikepa a Veselého doplní na bloku dlouhán Krajčovič, který přišel z pražských Lvů. Na smeč se povedlo Dukle angažovat příbramského Sudu, který se předvedl ve skvělém světle v Příbrami po zranění Böhma, kterého dokázal skvěle nahradit a Příbram zatopila nejednomu favoritovi.

Dukla také sáhla do své mládežnické líhně a do A týmu si vytáhla blokaře Šábrta a libero Pavlíčka.

Takže tým je kompletní. A co na to trenér, který již na Dukle působí jedenáct sezon? V rozhovoru pro iDnes se Nekola vyjádřil, že na Dukle se o nic jiného než o titul nehraje. Ostatně s podporou armády by to ani jinak nešlo. Dopomohou k úspěchu letošní přestupy?

Přeci jen je třeba i brát v potaz, že v klubu bude Jan Štokr kroutit již čtvrtou sezonu a vybudovat okolo něj tým, který by mu pomohl s titulem by slušel rozhodně všem. Dokáže se Dukla vrátit na absolutní vrchol již tuto sezonu?