Kdopak si dnes odnese poslední body v tomto roce? Jak na tom budou týmy po vánoční pauze? Kdo se ládoval a kdo se postil? Samé otázky. Minimálně na některé z nich se budeme snažit odpovědět v našem posledním preview v roce 2020.

VK Dukla Liberec vs. VSC Fatra Zlín

Volejbalisté Dukly rozhodně nebudou chtít ponechat nic náhodě a před novým rokem si nadělit ještě opožděnou vánoční nadílku v podobě tří bodů. Podaří se Zlínským vzdorovat? Podaří se Přemkovi Obdržálkovi vymyslet úspěšný plán na nabušenou sestavu Dukly?

Naposledy vyhrál Zlín s Duklou v sezoně 2016. Dočkáme se po čtyřech letech překvapení? Jestli Adamovi a Čechovi nadělil Ježíšek pod stromeček formu, Dukla bude muset být na pozoru. Na druhou stranu trenér Michal Nekola má k dispozici tak široký kádr, že na jakýkoliv vývoj zápasu může pružně reagovat. Nás by zajímalo, kdo dostane důvěru na univerzálu. Michal Kriško a nebo o něco málo zkušenější Jan Štokr?

Volejbal Kladno cz vs. VK Lvi Praha

Včera to nebyl úplně krásný sport a bylo vidět, že se zápasová pauza podepsala hlavně na mezihře. Každopádně Lvi vydřeli výhru za dva body a do odvety mohou být klidnější. Orli si odnesli bod což je zhruba o bod víc než čekali, takže taky spokojenost. No a jak to bude vypadat dneska?

Kladno hrálo s Prahou vyrovnanou partii hlavně díky skvělému servisu a následné obraně na síti a já věřím, že se jim doma bude dařit minimálně stejně. Lvi se po výprasku v prvním setu zvedli jako Fénix a zlepšeným výkonem na útoku i po horším příjmu ukázali svou mentální sílu.

Dneska to vidím zase na 3:1 pro Lvi. Kladno nemá moc variant na střídání a včera to odehráli v sedmi lidech, takže čekám větší únavu. Lvi sestavou točili a oproti Orlům mají v případě nouze rozhodně kam šáhnout.

Teším se na blokařský souboj Zajíček vs. Král. Oba včera předvedli skvělé výkony a jako kapitáni určitě budou chtít dotáhnout své týmy k zisku všech bodů.

Euro Sitex Příbram vs. Aero Odolena Voda

Vánoční zemětřesení v Příbrami se sestavou domácích pořádně zamávalo. Z klubu se poroučel trenér Petr Klár, do italské druhé ligy odešel nahrávač Robert Viiber a na smeči už neuvidíme ani smečaře Pavelku, který zamířil do Bahrajnu. Co tedy čekat od domácích? Nový trenér Daniel Rosenbaum jistě bude chtít v prvním zápase uspět, soupeřem jim ale bude srdnaté AERO, které sice dostalo v posledním zápase 0:3 od Ústí nad Labem, ale samo jistě bude mít o motivaci postaráno. Ostatně v Odolena Vodě se začalo hrát o hodně a to o přímý postup do playoff, což by rozhodně nebylo k zahození, zejména když se letos Kladno nemůže úplně chytit a Ostrava po ne úplně povedeném vstupu do sezony musí dotahovat.

Míra zodpovědnosti tak bude stát na partě trenéra Kopa. Stát by měli proti oslabenému soupeři, který ale bude moct hrát naprosto uvolněně. Potvrdí Aero svoji pozici v tabulce?

VK ČEZ Karlovarsko vs. Volejbal Brno

Brno má za sebou nepěknou sérii čtyř proher v řadě a jejich postavení v tabulce oproti Karlovarsku nenaznačuje, že by se mělo něco změnit. Jenže, Vary mají v nohách čtyři těžké sety s Ostravou a prostoru pro střídání maličko ubývá. Po odchodu Gustavsona má trenér Novák alternativu na post univerzála jen v Marcelu Luxovi, a pokud se smečaři špatně vyspí a Indra nebude hrát dobře, tak přijde Sophiina volba, koho teda střídat.

Brno teď vlastně nemá co ztratit. Ví že jsou outsider a s body asi moc nepočítají. Není lepší konstelace na to bušit do servisu, a to kluci z Brna umí. Takže možná uvidíme dost podobný zápas jako včera Kladno se Lvy.

Přesto věřím ve výhru Karlovarska a to 3:1

Foto: FB Volejbal Brno